Artur Zawisza z Ruchu Narodowego o ich koalicji z Kukizem i Korwinem: roboczo tę koncepcję mogę nazwać Ku Klux Klan

Artur Zawisza nazywa przyszłą koalicję z Kukizem i Korwin-Mikkem "Ku Klux Klanem".
Artur Zawisza nazywa przyszłą koalicję z Kukizem i Korwin-Mikkem "Ku Klux Klanem". Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Prawica już planuje układ sceny politycznej po wyborach. Artur Zawisza z Ruchu Narodowego z rozbrajającą szczerością przyznaje, że jego partia przegra nie tylko wybory prezydenckie, ale i parlamentarne. Dlatego przed tymi drugimi musi stworzyć koalicję z pozostałymi prawicowymi ugrupowaniami i kandydatami. Roboczo nazywa ją Ku Klux Klanem.


Z reguły w czasie kampanii wyborczych politycy powtarzają, że to oni wygrają, że dające im dwa procent poparcia sondaże kłamią i że wkrótce przyjdzie odbicie. Z tego trendu wyłamuje się Artur Zawisza z Ruchu Narodowego, który w felietonie przyznaje, że ich kandydat Marian Kowalski przegra wybory. Raczej nie pomaga mu taka kampania.

Wraz z Żoną odwiedziliśmy również grób ś+p Andrzeja Leppera. Bardzo chciałem tu przyjechać i podziękować Mu za to, co...

Posted by Marian Kowalski on 16 kwietnia 2015
Co więcej były poseł PiS konstatuje też, że narodowcy nie mają szans w kolejnych wyborach - ani na przekroczenie progu 5 proc. i wejście do Sejmu, ani nawet na zdobycie 3 proc., co zapewniłoby im finansowanie z budżetu. Dlatego Zawisza postuluje wielką prawicową koalicję z "lekkim w formie, ale zupełnie poważnym w treści Panem Januszem [Korwin-Mikkem]" oraz "umiarkowany, ale wiarygodnym dla elektoratu centrowego Panem Pawłem [Kukizem]".

Poza tym do koalicji mieliby być doproszeni jeszcze dwaj inni prawicowi kandydaci na prezydenta: Grzegorz Braun i Jacek Wilk. Wszystko, by odsunąć od władzy Platformę Obywatelską i rozbić monopol Prawa i Sprawiedliwości na prawicy. Zawisza nazywa taką koalicję "Ku Klux Klanem".

Źródło: prostozmostu.net
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POWYBORCZY PORANEK

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE