Hofman: Kampania była w tym tygodniu niemrawa. Zmuszę kandydatów, żeby opowiedzieli się za karą śmierci lub nie

Adam Hofman chce zmusić kandydatów na prezydenta, by wypowiedzieli się w sprawie przywrócenia kary śmierci.
Adam Hofman chce zmusić kandydatów na prezydenta, by wypowiedzieli się w sprawie przywrócenia kary śmierci. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Adam Hofman, były rzecznik PiS, próbuje narzucić nowy temat w kampanii prezydenckiej. Zapowiedział, że będzie forsował projekt ustawy przywracający karę śmierci dla "bestii" - jak określił to Hofman. Tym samym chce zmusić, by kandydaci opowiedzieli się, czy są za czy przeciw takiemu zaostrzeniu prawa.


Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24, że kampania prezydencka w mijającym tygodniu była "niemrawa". Znalazł więc swój sposób, by ją ożywić i dodać jej rumieńców. Postanowił zmusić kandydatów do przedstawienia jasnego stanowiska w sprawie kary śmierci. To rezultat dwóch głośnych morderstw: 5-latki z Gdańska i 9-letniej dziewczynki, która została zgwałcona i zamordowana we Francji przez Polaka.
Adam Hofman

Żaden z kandydatów nie odniósł się do tego, co bulwersowało ludzi [morderstw dzieci - przyp. naTemat], a zapewnienie bezpieczeństwa to jest hasło prezydenta Komorowskiego. Ja tych kandydatów zmuszę do tego. W przyszłym tygodniu będę prosił kolegów, by poparli projekt przywrócenia kary śmierci w kodeksie karnym dla takich bestii właśnie, które odbierają 5-letnią dziewczynkę, idą i ją mordują. Niech się kandydaci w końcu odezwą, czy surowo karać morderców, czy nie. Czytaj więcej

Źródło: TVN24
Aby złożyć projekt Hofman będzie musiał zebrać podpisy 15 posłów, co wydaje się niemożliwe. Prawo i Sprawiedliwość w listopadzie 2011 r. złożyło projekt nowelizacji kodeksu karnego, który przywracał karę śmierci za najcięższe zabójstwa. Teraz jednak wracanie do tego tematu może być niekorzystne dla Andrzeja Dudy, jeszcze bardziej umacniając jego wizerunek jako skrajnego prawicowca, a nie człowieka walczącego w wyborach o centrum.

Źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno