Jarosław Kaczyński ma zastrzeżenia do kampanii Dudy? "Oceniam ją jako dobrą, choć może być lepiej"

Jarosław Kaczyński ocenia, że kampania Andrzej Dudy "może być lepsza".
Jarosław Kaczyński ocenia, że kampania Andrzej Dudy "może być lepsza". Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński przez całą kampanię prezydencką jeździ po kraju i udziela się w mediach. Mobilizuje też lokalne struktury partii, by pomagały w prowadzeniu kampanii Andrzejowi Dudzie. Bo wydaje się, że ma do tego pewne zastrzeżenia. – Oceniam ją jako dobrą, choć może być lepiej. Zawsze może być lepiej – stwierdził prezes PiS pytany o opinię na temat kampanii swojego protegowanego.


Kampania Andrzeja Dudy straciła impet, bo po dwóch dużych konwencjach i kilku spotach kandydat utknął w mało efektywnym (i efektownym) objeździe po powiatach. Zdaje się to dostrzegać też prezes Prawa i Sprawiedliwości, który udzielił wywiadu TVP Lublin.
Jarosław Kaczyński

Oceniam ją jako dobrą, choć może być lepiej. Zawsze może być lepiej. Tutaj nasuwają się wspomnienia sprzed 10 lat. Wtedy ostatnia faza kampanii, przede wszystkim druga tura, chodziło o mojego śp. brata, była bardzo intensywna i przyniosła dobre rezultaty. Czytaj więcej

Zdaje się, że tej kampanii Jarosław Kaczyński nie uważa za wystarczająco intensywnej, by dogonić Bronisława Komorowskiego, tak jak Lech Kaczyński dogonił Donalda Tuska. Dlatego prezes jeździ po kraju, by mobilizować lokalne struktury do intensywnego włączania się w kampanię Dudy.

Kaczyński zdradził też jak wygląda strategia partii dotycząca badań sondażowych. – Prowadzone są dosyć oszczędnie. To znaczy są częste, ale to bardzo powierzchowne badania – stwierdził. Taka deklaracja prezesa PiS to spore zaskoczenie, bo choć oczywiście wszystkie ugrupowania robią sondaże, to dotychczas politycy PiS wytykali PO i Donaldowi Tuskowi, że jest od nich uzależniony. Jak widać sami także od sondaży nie stronią.

Źródło: TVP Lublin
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...