Kaczyński na kongresie Zjednoczonej Prawicy: Polska jest w stanie, którego nie można akceptować

Kaczyński na kongresie Zjednoczonej Prawicy: Polska jest w stanie, którego nie można akceptować
Kaczyński na kongresie Zjednoczonej Prawicy: Polska jest w stanie, którego nie można akceptować Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Na pierwszym kongresie Zjednoczonej Prawicy nie mogło zabraknąć najważniejszego polityka na tym skrzydle - Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości mówił jednak ogólnikami. – Polska potrzebuje zmian i musi stawić czoło wyzwaniom cywilizacyjnym – przemawiał do zgromadzonych polityków prawicy.


W ostatnich tygodniach Jarosław Kaczyński jest raczej rzadko widywanym politykiem. Wszystko po to, aby nie odbierać medialnej uwagi Andrzejowi Dudzie, który wciąż walczy o rozpoznawalność jako kandydat na prezydenta.

Być może ta właśnie chęć pozostania w cieniu sprawiła, że Prezes mówił raczej hasłami i znanymi od lat okrągłymi formułkami. Zjednoczoną Prawicę nazwał kolejnym namiotem w obozie, który powinien zmienić Polskę. – To, co powinno nas łączyć, to cel. Tym celem nie jest prawica, nie są obozy takie czy inne. Tym celem jest Polska,(...) zmiana ku dobremu, ku naprawie Rzeczpospolitej – dowiedzieliśmy się od szefa największej partii opozycyjnej.

Kaczyński stwierdził, że nasz kraj znajduje się dzisiaj w stanie nie do zaakceptowania. Jego zdaniem, dzisiejsza Polska "nie zapewnia dobrej przyszłości, bezpieczeństwa, a ci, którzy mają być może zbyt daleko posuniętą tendencję do pesymizmu twierdzą nawet, że nie zapewnia nam trwania jako narodu, który żyje w środku Europy i jest narodem wolnym".


Prawica była zjednoczona w tym "umiarkowanym" tonie. – Pokazujemy całej Polsce inny styl. (...) Polegający na tym, że różne kierunki polityczne współpracują, że tworzą obóz – stwierdził Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej.

Nieco większym polotem wykazał się Zbigniew Ziobro, który nawiązał do wyborczego podział Polski zaprezentowanego przez Bronisława Komorowskiego. – To nasze dzisiejsze spotkanie pokazuje, że (...) tu jest właśnie Polska racjonalna (...) Polska, która dostrzega wspólne nam wartości, szanując odrębność w wymiarze programu i biografii. Pokazujemy, że możemy być razem – mówił Ziobro.

Szef Polski Razem Jarosław Gowin również, delikatnie mówiąc, nie zaskoczył. Stwierdził, że droga do zwycięstwa prowadzi przez jedność oraz że trzeba odsunąć od władzy koalicję rządową.

źródło: interia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...