Poznaj 6 aplikacji, które pomogą Ci się urządzić

Podpowiadamy, jakie aplikacje pomogą urządzić mieszkanie.
Podpowiadamy, jakie aplikacje pomogą urządzić mieszkanie. Fot. emevil/ 123rf.com

Powiedz mi co chcesz zrobić, a ja powiem Ci… jaka będzie do tego odpowiednia aplikacja! W dzisiejszych czasach „potrzeba matką aplikacji”! A że potrzeby rosną… liczba aplikacji także. Poniżej kilka takich, które pomogą Ci zaoszczędzić czas i ograniczyć stres w sprawach mieszkaniowych.

1. Do wyboru

Chcesz kupić własne „M”? Mieszkanie samo się nie znajdzie, ale z pomocą aplikacji NAVIDOM (dostępna on-line i w sklepie Google Play) szuka się znacznie szybciej i prościej. Rozmyślając o nowym mieszkaniu, zawsze możesz przejrzeć kilka ofert i sprawdzić, czy właśnie nie pojawiła się „ta jedyna”. Aplikacja obliczy dla Ciebie na jakie mieszkanie Cię stać, aby wszystko zmieściło się w Twoim budżecie. Potem podsunie propozycje mieszkań według wybranych kryteriów i wskazówki pomocne w wyborze. Na koniec poprowadzi, przez trudne formalności i przedstawi całkowite koszty. Zgodnie ze wskazówkami podanymi jak na tacy, pozostaje Ci zająć się tylko finalizacją i odhaczaniem kolejnych punktów z listy „spraw do załatwienia”, które w efekcie doprowadzą Cię prosto przed drzwi wymarzonego lokum!

2. Do koloru

Żadna aplikacja nie wykona za Ciebie „brudnej roboty” przy malowaniu czy tapetowaniu ścian (jeszcze ;). Ale są już aplikacje które mogą Ci pomóc w tej przyjemniejszej części zadania – wyborze kolorów! Jeśli uważasz, że to nic trudnego i samodzielnie sobie poradzisz (bo w końcu kolorów jest tylko 16 i Ty masz wystarczającą wyobraźnię)… to niestety jesteś w błędzie. W najlepszym wypadku do źle dobranego koloru się przyzwyczaisz, w najgorszym czeka Cię kolejne malowanie. Dlatego zanim zanurzysz pędzel w farbie lepiej sobie wszystko zwizualizuj, np. za pomocą ColorSnap (iOS/Android).


3. Do urządzania

Masz już swoje wnętrze, ale jeszcze nie do końca wiesz co można z nim zrobić. Oczywiście możesz dochodzić do tego metodą prób i błędów (czyli kolejnych przearanżowań i kosztów). Możesz też zatrudnić do tego specjalistę, który zdejmie Ci ten problem z głowy oraz… przy okazji kilka zer z konta lub po prostu zainstalować sobie, np. Homestyler (iOS/Android)- aplikację, która pomoże Ci samemu się urządzić. Przy okazji znów pobawisz się w meblowanie i poczujesz się jak w grze „The Sims” ;)

4. Do mierzenia

Nie masz pod ręką specjalnych narzędzi do robienia pomiarów? Na szczęście to już nie te czasy, że musisz gorączkowo szukać miarki po całym mieszkaniu czy ślęczeć nad pomiarami z centymetrem. Zamiast tego przymierz się po prostu do technologii i ściągnij sobie odpowiednią aplikację na smartfona (iOS/Android) Robisz zdjęcie i wymiary liczą się same! Aż szkoda, że nie ma jeszcze aplikacji zastępujących także inne narzędzia… Młotek na smartfona? Ale mamy nadzieję, że to już w niedalekiej przyszłości ;)


5. Do płacenia

Myślisz, że zarządzanie domowym budżetem ogranicza się tylko do pamietania o płaceniu rachunków i zapełniania lodówki? Nie do końca ;) Wydatki domowe przecież można planować, przewidywać, optymalizować, redukować i robić z nimi wiele innych rzeczy, np. wykresy z tych wszystkich operacji ;) (iOS/Android).


6. Do zrobienia samemu -DIY

Coś w domu się zepsuło, ale jesteś prawdziwym człowiekiem XXI wieku … i nie wiesz jak to naprawić? Chciałbyś w domu coś zrobić sam. Ale jeszcze nie do końca wiesz co, no i przede wszystkim jak? Na szczęście jak przystało na XXI wiek są na to odpowiednie aplikacje ;) WikiHow (iOS/Android) pomoże Ci rozwiązać wiele codziennych mieszkaniowych problemów oraz podrzuci pomysły na ciekawe rozwiązania dla Twojego domu. Wszystko będziesz mógł zrobić sam. No może z małą pomocą aplikacji ;)


Mieszkanie oraz zarządzanie nim z pomocą takich aplikacji z pewnością będzie o wiele łatwiejsze. Brakuje jeszcze tylko takiej do wynoszenia śmieci czy wyprowadzania na spacer psa. Ale kto wie, może niedługo...

Chcesz mądrze przygotować się do zakupu mieszkania? Zajrzyj na stronę Zafinansowani.pl i poznaj sprawdzone sposoby i najlepsze porady przed zakupem własnego „M”.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie
0 0Dulkiewicz o kandydaturze Jaśkowiaka. Wymowna reakcja prezydent Gdańska
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"