Jarosław Kaczyński w TV Trwam: Jeśli Kukiz chce walczyć z systemem, powinien zwrócić się ku PiS

Jarosław Kaczyński na antenie TV Trwam po raz kolejny wykonał gest w kierunku Pawła Kukiza
Jarosław Kaczyński na antenie TV Trwam po raz kolejny wykonał gest w kierunku Pawła Kukiza Fot. TV Trwam
Andrzej Duda to kandydat antysystemowy, a jeśli Paweł Kukiz chce walczyć z systemem, to powinien zgłosić się do PiS – przekonywał na antenie Radia Maryja i w TV Trwam prezes tej partii Jarosław Kaczyński. – Jesteśmy najgroźniejszym przeciwnikiem tego systemu i dlatego jesteśmy tak atakowani – stwierdził.


Kaczyński był gościem "Rozmów niedokończonych", sztandarowego programu mediów ojca Rydzyka. Wykorzystał okazję, by po raz kolejny puścić oko do Kukiza, który w prezydenckich sondażach notuje coraz lepsze wyniki. Zrobił to przy okazji pytania o to, czy kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda jest kandydatem antysystemowym.

– Jeżeli przez system uznać demokrację, bo Janusz Korwin-Mikke ją kwestionuje, to Andrzej Duda jest systemowy. Jeżeli tą całą patologię, która przesłania demokrację, to jest antysystemowy. Jeżeli pan Kukiz z tym chce walczyć, to powinien zwrócić się ku naszej formacji. (...) Nas trochę niepokoi, że niektórzy antysystemowi są po prostu forsowani, pokazywani nieustanie – odpowiedział.

Prezes PiS komentował także inne sprawy. M.in. wtorkową debatę kandydatów na prezydenta, w której nie wziął udziału Bronisław Komorowski. Jego zdaniem Komorowski pokazał "brak szacunku", a sama debata była "w pewnej mierze żenująca".
Jarosław Kaczyński

Tego rodzaju audycje nie mają sensu. Nie bardzo wiem, po co są organizowane. Sens miałaby debata między dwoma kandydatami, Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim. Mielibyśmy do czynienia z sytuacją, która odnosi się do faktów. To co uczyniono, spowodowało, że audycja była niezbyt porywająca, niektórzy mówią, że nudna. Była to mieszanina zupełnie niekoherentnych wypowiedzi na różne tematy.

Odnosząc się do występu Dudy podczas debaty, Kaczyński zaznaczył, że polityk PiS "mógł pokazać więcej, gdyby mu na to pozwolono, gdyby miał obecnego prezydenta za przeciwnika". – Niedługo przed tą audycją była inna debata, w Polsacie, to było coś zawstydzającego. Ale to powinna być rozmowa z dziennikarzami, a nie ustawka - nieukrywająca, że jest ustawką – dodał.


Część dyskusji z prowadzącym "Rozmów niedokończonych" poświęcono również tematowi mediów i tego, jak będą wyglądały, gdy PiS dojdzie do władzy. Kaczyński powiedział, że "najłatwiej jest w TVP, bo biegną kadencje, trzeba powołać nową radę". – To jest do zrobienia. Pytanie o zachowanie wielkich telewizji prywatnych. Ja sądzę, że one będą uwzględniały realia. W TVN nastąpiła zmiana właściciela. To są ludzie, którzy chcą tutaj robić interesy i mam nadzieję, że będą to uwzględniali w swojej polityce programowej. I że sytuacja będzie lepsza niż za czasów mojego rządu, kiedy ten atak był zupełnie niesłychany – skwitował.

Media są ważne dla PiS, bo zdaniem prezesa właśnie w ich przekazie trzeba upatrywać powodów, dla których PO wciąż cieszy się sporym poparciem.Kaczyński tak podsumował wyborców Platformy:
Jarosław Kaczyński

Są ludzie, którzy rozejrzą się wokół siebie i widza jak jest. Ale potem spojrzą w telewizję - nie mówię tu o TV Trwam - i widzą, że jest inaczej. Powstaje taki dysonans. Oni nie są w stanie tego wytrzymać i podejmują decyzję w oparciu o to, co widza w telewizji. To kwestia poziomu pewnej psychicznej odporności.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"