Polscy turyści stworzyli na granicy Chorwacji i Słowenii nowe państwo. Posadę premiera oferowali... Kukizowi

Polscy turyści założyli Królestwo Enclavy. Ma tylko 100 m2 powierzchni.
Polscy turyści założyli Królestwo Enclavy. Ma tylko 100 m2 powierzchni. Fot. facebook.com/TheKingdomOfEnclava
Ostatnio obserwujemy w Europie swoistą "modę" na nowe państewka. Najpierw powstał Liberland, teraz polscy turyści powołali do życia Królestwo Enclavy. Jak wyjaśniają, to monarchia, ale ma też premiera. Jeszcze w kwietniu jego przedstawiciele oferowali tę posadę Pawłowi Kukizowi.

Tylko 100 metrów kwadratowych ma Królestwo Enclavy, które założyli polscy turyści na granicy Chorwacji i Słowenii. Wykorzystali fakt, że to sporny fragment terenu, postanowili powołać do życia nowy twór państwowy. Nie ma oczywiście szans na jego uznanie przez społeczność międzynarodową, ale założyciele się tym nie przejmują i apelują do uznania swojego państwa.

Twórcy napisali już konstytucję dla powołanego 23 kwietnia państwa. Zakłada ona, że Enclava to królestwo. Dzisiaj na tronie zasiada król Enclav I. 100-metrowe państewko ma też premiera. Jest nim Annemarijn Tamminga, choć jeszcze w kwietniu to stanowisko oferowano Pawłowi Kukizowi.

Szanowny Panie Pawle Kukizie,jako osoba upoważniona, chciałbym Panu zaproponować objęcie stanowiska Premiera rządu Kró...

Posted by The Kingdom Of Enclava on 23 kwietnia 2015
Oczywiście przez internet, tak jak przeprowadzono wybory. Bo Enclava to twór głównie internetowy. Także przez sieć uzyskuje się jego obywatelstwo. Wnioski przesłało już 5 tys. osób.

Liberland (http://liberland.org/) and Enclava on map.

Posted by The Kingdom Of Enclava on 29 kwietnia 2015
Źródło: "NY Daily News"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...