Marek Belka rozczarowany wyborcami, którzy zagłosowali na "komedianta"

Marek Belka nie chciał zdradzić, kogo uważa za "komedianta"
Marek Belka nie chciał zdradzić, kogo uważa za "komedianta" Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wyborcze zwycięstwo Andrzeja Dudy to zła wiadomość dla Marka Belki. Prezes NBP nie krył w poniedziałkowy wieczór swojego niezadowolenia, wskazując, że sfrustrowani wyborcy, których złość rozumie, zagłosowali na „komedianta”. Belka nie wyjaśnił, czy miał na myśli Andrzeja Dudę, czy Pawła Kukiza.


Prezes NBP odniósł się do wyborów na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w trakcie uroczystości przyznania Stypendiów im. Lesława Pagi.

Podczas swojego wystąpienia prezes NBP, cytowany przez stację TVN24 BiS, zauważył, że w minionym 15-leciu wydajność pracy rosła w Polsce szybciej niż w Czechach czy na Węgrzech. Wysokość wynagrodzeń wzrastała jednak ponad dwa razy wolniej. Wielu sfrustrowanych Polaków szuka więc pracy „na zmywaku” za granicą.

– Niektórzy zaciskają zęby i są źli. Wczoraj i dwa tygodnie wcześniej właśnie za to otrzymaliśmy od was czerwoną kartę. Nie zgadzam się z tym, ale rozumiem. A jeszcze bardziej bym to rozumiał, gdybyście to zrobili przez głosowanie na ustabilizowane lewicowe i prawicowe partie opozycyjne, a nie głosując na komedianta – zaznaczył prezes NBP.

Wypowiedź Belki została dostrzeżona przez agencję informacyjną Bloomberg, o czym świadczy wpis opublikowany na Twitterze przez jej warszawskiego reportera – Piotra Skolimowskiego.
Zwycięstwo kandydata PiS może być zapowiedzią szybkiego odejścia Belki ze stanowiska szefa NBP. Prezes NBP jest bowiem powoływany na 6-letnią kadencje przez Sejm, który działa właśnie na wniosek prezydenta. Jeśli jesienne wybory parlamentarne wygrają nieprzychylne PO ugrupowania, w tym PiS, to najprawdopodobniej nie wybiorą one Belki na drugą kadencję. Obecna kadencja Belki zakończy się w 2016 roku.


źródło: TVN24 BiS
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii