Cinkciarz.pl nie tylko sprzeda walutę. Dostaniesz też darmowy rachunek płatniczy

Serwis Cinkciarz.pl będzie prowadził rachunki płatnicze za darmo.
Serwis Cinkciarz.pl będzie prowadził rachunki płatnicze za darmo. Fot. Melpomene/ Shutterstock.com
Największy polski kantor internetowy Cinkciarz.pl rozszerzy swoją działalność. Poza sprzedażą waluty zajmie się również prowadzeniem rachunków płatniczych oraz międzynarodowymi przekazami pieniężnymi. Jak to zrobi?


Wprowadzenie nowej oferty będzie możliwe dzięki przyznaniu przez Komisję Nadzoru Finansowego licencji krajowej instytucji płatniczej. Dostała ją spółka z grupy kapitałowej Cinkciarz.pl. Serwis będzie mógł z tej licencji korzystać.
Cinkciarz.pl to nie tylko największy, ale również najbezpieczniejszy internetowy serwis wymiany walut w Polsce. Dzięki licencji instytucji płatniczej, poza sprzedażą waluty, będzie mógł oferować klientom konta mające podobne możliwości, jak bankowe Rachunki Oszczędnościowo-Rozliczeniowe. Tym samym wejdzie na rynek zmonopolizowany dotąd przez banki.


Dla klientów to dobra wiadomość, ponieważ rywalizując z dużymi instytucjami finansowymi Cinkciarz.pl będzie musiał zaproponować lepsze instrumenty finansowe oraz konkurencyjne ceny oferowanych usług. Potwierdza to zarząd spółki. - Zależy nam na tym, aby wszystkie usługi były dostępne w atrakcyjnych cenach. Zakładamy też, że samo prowadzenie rachunków będzie bezpłatne – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.


Wszystkie usługi w jednym miejscu…
Firma chce zaoferować klientom komplet usług związanych z rachunkami płatniczymi, czyli z przekazami, przelewami oraz płatnościami. Co to znaczy? Rachunek płatniczy w serwisie Cinkciarz.pl umożliwi wykonywanie transakcji, np. płatności w sklepach internetowych, spłaty raty kredytu, opłaty kosztów zagranicznych podróży. W przypadku firm pozwoli również na regulowanie zobowiązań albo przyjmowanie wpłat od kontrahentów. – Damy naszym klientom wygodne narzędzie, dzięki któremu będzie można oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas – podkreśla Kiciński.


Firma nie wyklucza udostępnienia kolejnych produktów oferowanych dotychczas wyłącznie przez banki. – W tej chwili nie ubiegamy się o licencje na inne instrumenty, np. kredyty czy karty płatnicze. Możliwe jednak, że postaramy się także o nie w przyszłości, jeśli zauważymy, że klienci tego od nas oczekują - wyjaśnia wiceprezes.
…bardziej internetowo
Cinkciarz.pl przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która już dziś pozwala zawierać transakcje oferowane przez serwis przy użyciu smartfonów i tabletów. - W ramach przyznanej licencji klienci będą mieli możliwość zlecania przelewów i płatności oraz przewalutowań w zakresie prowadzonych rachunków – zapowiada Piotr Kiciński. - Z naszej praktyki oraz badań rynkowych wynika, że pakiet tych usług zaspokaja potrzeby praktycznie 90 proc. Polaków w zakresie dostępu do własnych pieniędzy oraz regulowania zobowiązań i płatności – dodaje.

W tej chwili firma przygotowuje się do wprowadzenia nowej oferty od strony technologicznej oraz marketingowej.

Partnerem tekstu jest Cinkciarz.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND