
Nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) będzie korzystało z porad Grażyny Kulczyk. Najbogatsza Polka została zaproszona do jednego z komitetów programowych MoMA. Zaproszenie przyjęła.
Modern Women’s Fund Committee, 14-osobowy komitet programowy nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym zasiada Grażyna Kulczyk, zajmuje się twórczością kobiet oraz popularyzacją wiedzy o niej.
Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Kulczyk jest pierwszą w historii kobietą z Europy Środkowo-Wschodniej, która otrzymała miejsce w Modern Women’s Fund Committee. Jej współpraca z MoMA rozpoczęła się w tym roku od przekazania Muzeum pracy Edwarda Krasińskiego pt. „Nr 124”.
Zagraniczna działalność Kulczyk nie ogranicza się wyłącznie do Nowego Jorku. Od lat należy ona do jednego z komitetów londyńskiego muzeum Tate Modern. W przyszłości zamierza zaś otworzyć w Szwajcarii polskie muzeum sztuki współczesnej.
Grażyna Kulczyk
Muzeum sztuki współczesnej Kulczyk chciałaby stworzyć także w Warszawie. Placówka otrzymałaby jej bogatą kolekcję sztuki. Na razie Kulczyk nie może jednak znaleźć instytucji, która w celu budowy muzeum weszłaby z nią w partnerstwo publiczno-prywatne.
