Jarosław Wałęsa nowym szefem think tanku PO. Zastąpi Bartłomieja Sienkiewicza

Jarosław Wałęsa będzie nowym dyrektorem Instytutu Obywatelskiego
Jarosław Wałęsa będzie nowym dyrektorem Instytutu Obywatelskiego Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Nowym szefem Instytutu Obywatelskiego – think tanku związanego z Platformą Obywatelską – zostanie Jarosław Wałęsa. Europoseł zastąpi Bartłomieja Sienkiewicza, który wycofał się z życia publicznego.

Stacja TVN24 podaje, że kandydaturę Wałęsy wysunęła premier Ewa Kopacz. Zarząd PO przystał na propozycję szefowej rządu. Wałęsa podziękował za nominację na Facebooku, potwierdzając tym samym medialne doniesienia.

Dziękuję bardzo za nominację i okazane mi zaufanie: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walesa-za-sienkiewicza-za-czele-think-thanku-po,551732.html

Posted by Jarosław Wałęsa on 16 czerwca 2015
Poprzednim dyrektorem Instytutu Obywatelskiego był były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Sienkiewicz zrezygnował ze stanowiska, mając na uwadze koszty osobiste, jakie wiązałyby się z dalszym uczestniczeniem w życiu publicznym.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu 300polityka.pl wynika, że decyzja Sienkiewicza ma związek z opublikowaniem w internecie akt śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej.

Ujawnione dokumenty zawierają dane osobowe podsłuchiwanych osób, w tym Sienkiewicza. Były szef MSW ma uważać, że stał się „celem przestępców i ich pomocników przy biernej postawie prowadzącej postępowanie prokuratury”. W związku z opublikowaniem akt Sienkiewicz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...