Ryszard Petru chce być premierem. "Szydło sterowana z Żoliborza, Kopacz – z Brukseli"

Ryszard Petru chce zostać premierem Polski
Ryszard Petru chce zostać premierem Polski Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość ma Beatę Szydło, Platforma Obywatelska – Ewę Kopacz, a NowoczesnaPL – Ryszarda Petru, zawiedzionego wyborcę PO, który przekonuje, że w przeciwieństwie do liderek największych partii jest politykiem samodzielnym.


O uzależnieniu Kopacz od Donalda Tuska, a Szydło od Jarosława Kaczyńskiego, lider NowoczesnejPL opowiadał na antenie radia RMF FM. – Mamy dzisiaj wybór pomiędzy premierem zarządzanym z Brukseli, czyli Kopacz, a premierem zarządzanym z Żoliborza, przez Kaczyńskiego – podkreślił Petru.

Wybór nie sprowadza się oczywiście tylko do PiS i PO. Polacy mogą poprzeć także NowoczesnąPL i sprawić tym samym, że szefem rządu zostanie właśnie Petru, bo to on jest kandydatem stowarzyszenia na urząd Prezesa Rady Ministrów. Jeśli stowarzyszenie nie wygra wyborów, ale dostanie się do Sejmu, Petru będzie zaś gotowy do podjęcia rozmów koalicyjnych.

Z kim ekonomista byłby skłonny rozmawiać? Na pewno nie z PO, jeśli w jej skład dalej będzie wchodził Jacek Rostowski. Negocjacje z PiS są możliwe, o ile partia Jarosława Kaczyńskiego zrezygnuje z rozdawnictwa „w wariancie greckim”. – To jest sposób, żeby dojść do prawie bankructwa – zaznaczył Petru.


Lider NowoczesnejPL zapewnił jednocześnie, że jego stowarzyszenie nie oferuje Polakom jedynie ciągłego ograniczania wydatków. – Ja nie chcę zaciskania pasa, ale najpierw trzeba się zastanowić, jak zarobić. Najpierw zaróbmy, a potem wydawajmy – powiedział Petru.

Liniowy VAT i medyczna marihuana
Podczas wywiadu padły też konkretne deklaracje programowe. Ekonomista jest przeciwnikiem nakładania na banki nowego podatku, ponieważ uważa, że skutkiem jego wprowadzenia będzie podniesienie opłat bankowych, a na tym ucierpią w największym stopniu osoby starsze, które nie korzystają z bankowości internetowej.

Petru opowiada się za zalegalizowaniem tzw. medycznej marihuany (tylko i wyłącznie takiej) i związków partnerskich, uregulowaniem kwestii związanych ze stosowaniem metody in vitro, prywatyzacją kopalń oraz wprowadzeniem liniowego VAT w wysokości 18-19 procent.

Jest przy tym przeciwnikiem finansowania Kościoła i partii politycznych z budżetu państwa. NowoczesnaPL zbiera pieniądze przez internet. Dotychczasową działalność ugrupowania finansował w dużej mierze sam Petru. – Wynajęcie Torwaru kosztowało 30 tys. złotych – zdradził ekonomista.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta