Napieralski i Rozenek założyli partię Biało-czerwoni. Chcą szybszego rozwoju gospodarczego i taniego prądu

Andrzej Rozenek i Grzegorz Napieralski założyli nową partię Biało-czerwoni.
Andrzej Rozenek i Grzegorz Napieralski założyli nową partię Biało-czerwoni. Fot. Zrzut ekranu z TVN24
Na lewicy powstała kolejna formacja. To Biało-czerwoni, ugrupowanie Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka. Byli politycy SLD i Twojego Ruchu ogłosili powstanie formacji o 7 rano przed Dworcem Warszawa Wschodnia. – Nie będziemy mieli żadnej konwencji. Dlaczego tutaj? Bo zaraz ruszamy w Polskę – tłumaczył Rozenek.

Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek chcą tworzyć nową jakość na lewicy. W poniedziałek o 7 rano na krótkim briefingu poinformowali, że tworzą partię Biało-czerwoni. Chcą, by bezrobocie było niższe niż 5 proc., a wzrost PKB wyższy niż 5 proc. rocznie. Andrzej Rozenek przekonywał, że kluczem do tego jest tańsza energia elektryczna.

Grzegorz Napieralski zapewniał, że eksperci współpracujący z nowym ugrupowaniem przygotowali wiele rozwiązań, które sprawią, że Polakom będzie żyło się lepiej. – To pomysły dotyczące takich drobnych, codziennych spraw, ale też programy rozwiązujące duże problemy – zapewniał były szef SLD.

Politycy chłodno odnieśli się do rozmów zjednoczeniowych lewicy. Choć zadeklarowali, że są gotowi do rozmowy, nazwali porozumienie wymuszonym. Zapowiedzieli też, że zaraz po briefingu, który odbył się przed Dworcem Warszawa Wschodnia, ruszają w Polskę. Dodali, że nie planują organizacji wystawnej konferencji prasowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.