Bronisław Komorowski zdradził plan na swoją polityczną przyszłość. Powstanie instytut jego imienia

Bronisław Komorowski odebrał w czwartek tytuł doktora honoris causa Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki
Bronisław Komorowski odebrał w czwartek tytuł doktora honoris causa Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po zakończeniu prezydentury instytut własnego imienia stworzył Lech Wałęsa. Podobnie postąpił później Aleksander Kwaśniewski. Chcąc kontynuować tę tradycję, Bronisław Komorowski ogłosił, że i on założy swój instytut.

Instytut imienia Bronisława Komorowskiego będzie się zajmował m.in. sprawami polsko-ukraińskimi. Powiedział o tym sam prezydent, który gościł w czwartek na Ukrainie. – W polskiej praktyce politycznej jest zwyczaj, że byli prezydenci zakładają instytuty – przypomniał Komorowski.

Doktor honoris causa Bronisław Komorowski

Podczas wizyty na Ukrainie ustępujący prezydent odebrał tytuł doktora honoris causa Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki. Komorowskiego wyróżniono za „wkład w rozwój stosunków polsko-ukraińskich, wsparcie procesów integracji Ukrainy i polsko-ukraińskiej współpracy”.

W uroczystości uczestniczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

– Twoja obecność podkreśla to, co chciałbym z tej uroczystości wydobyć na trwałe, że przyznanie doktoratu honoris causa przez uniwersytet ukraiński we Lwowie polskiemu prezydentowi i przyjęcie tej propozycji przez polskiego prezydenta to znak czasu i przemian, którymi idziemy konsekwentnie do przodu, trzymając się ręka w rękę: Polacy i Ukraińcy – powiedział Komorowski, zwracając się do prezydenta Ukrainy.

Poroszenko zrewanżował się Komorowskiemu, nazywając go „wielkim przyjacielem Ukrainy”, który jest adwokatem ukraińskich interesów w Unii Europejskiej.

Goszcząc we Lwowie, Komorowski złożył także kwiaty na Cmentarzu Obrońców Lwowa oraz pod Pomnikiem Ukraińskiej Armii Galicyjskiej.

źródło: Prezydent.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...