Jest decyzja w sprawie uchodźców. Polska zgodziła się przyjąć 2 tysiące osób

Jest decyzja w sprawie uchodźców. Polska zgodziła się przyjąć 2 tysiące osób
Jest decyzja w sprawie uchodźców. Polska zgodziła się przyjąć 2 tysiące osób euronews / YouTube.com
Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Piotr Stachańczyk poinformował, że Polska zadeklarowała przyjęcie 2 tysięcy uchodźców. Tysiąc będą stanowili przesiedleńcy z obozów spoza Unii Europejskiej, a pozostałe miejsca otrzymają potrzebujący międzynarodowej ochrony imigranci, którzy docierają do Włoch i Grecji przez Morze Śródziemne.


Piotr Stachańczyk ogłosił decyzję Polski w czasie nieformalnego spotkania ministrów spraw wewnętrznych w Luksemburgu. W sumie państwa unijne przyjmą 20 osób z obozów dla uchodźców przebywających poza UE. Nadal nie udało się zebrać deklaracji przyjęcia 40 tysięcy imigrantów od Włoch i Grecji.

Posiedzenie europejskich ministrów spraw wewnętrznych jest zaplanowane na 20 lipca. Kilka państw wciąż nie przysłało swoich deklaracji w sprawie przyjęcia uchodźców. W czerwcu, Stachańczyk mówił, że Polska nie zgadza się na narzucanie jej, ilu imigrantów ma przyjąć w ramach proponowanego przez Komisję Europejską programu rozmieszczania i przesiedlania uchodźców. Unijne rządy mają swobodę w decydowaniu, kto i ile osób przyjmie.

Źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE