"Nie ma Polski bez Kościoła". Jarosław Kaczyński przemawiał na Jasnej Górze

Jarosław Kaczyński podkreślił, że "nie ma Polski bez Kościoła"
Jarosław Kaczyński podkreślił, że "nie ma Polski bez Kościoła" Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Wśród pielgrzymów, którzy przybyli na Jasną Górę w ramach XXIV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, nie zabrakło Jarosława Kaczyńskiego. W wygłoszonym przemówieniu prezes PiS podkreślił, że „nie ma Polski bez Kościoła”.

W swoim wystąpieniu, którego wysłuchali zarówno pielgrzymi, jak i obecni na Jasnej Górze hierarchowie, Kaczyński stwierdził, że „nie ma w Polsce innej nauki moralnej niż ta, którą głosi Kościół”.

– I nawet gdyby ktoś miał wątpliwości, nawet gdyby ktoś nie wierzył, ale był polskim patriotą, to musi to przyjąć. Musi przyjąć, że nie ma Polski bez Kościoła, nie ma Polski bez tego fundamentu, który trwa od przeszło tysiąca lat – oświadczył lider PiS.

Były premier nie zapomniał wspomnieć także o samym Radiu Maryja, nazywając rozgłośnię „niezwykłym dziełem”. – Polska, ta Polska codzienna, ma wiele wad, ale byłaby z całą pewnością dużo gorsza, gdyby Radia Maryja nie było – powiedział Kaczyński.

Duda i Szydło słyszą nauczanie Kościoła

W przemówieniu Kaczyński zwrócił także uwagę na zalety Andrzeja Dudy i Beaty Szydło.

– Chciałem powiedzieć, że ci, którzy już zdobyli urzędy: prezydent elekt, i ci, którzy o nie zabiegają, a przede wszystkim kandydatka na premiera pani Beata Szydło, to z całą pewnością nie są ludzie głusi. Nie są głusi na głos Polaków, nie są głusi wobec tego wszystkiego, czego naucza Kościół, co jest fundamentem naszej wiary i co jest fundamentem polskości – oznajmił prezes PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...