Ucisz hejtera! Moda na cięte riposty ogarnęła internet

Serena Williams, Christopher Glenn Reed
Serena Williams, Christopher Glenn Reed Facebook/Christopher Glenn Reed
Obrazek na jednym z portali internetowych, a na nim cytat starożytnego myśliciela Arystotelesa: „Jeśli chcesz uniknąć krytyki: nic nie rób, nic nie mów, bądź nikim”. Odpowiedź jednej z internautek: „A i tak cię skrytykują, że nic nie robisz...”. Cóż, trudno się nie zgodzić zarówno z Arystotelesem jak i z błyskotliwą dziewczyną. W końcu cokolwiek byśmy robili (lub czego nie robili), zawsze znajdzie się ktoś komu, delikatnie mówiąc, nie przypadnie to do gustu. Zwłaszcza jeśli robimy to w internecie.


Ostatnio zrobiło się głośno o „puszystej” youtuberce – Loey Lane, która nagrała filmik będący jej odpowiedzią na nienawistne komentarze publikowane pod jej adresem. Dziewczyna w materiale cytuje różne przytyki jakie internauci wystosowują w kierunku jej figury czy stroju. Vlogerka mogła przykładowo przeczytać, że „bikini nie wyglądają dobrze na dziewczynach o większych gabarytach” lub że niektórzy z komentujących czują się niekomfortowo widząc tak dużo skóry na „większej” dziewczynie. Otrzymała także zarzuty dotyczące promocji otyłości w internecie.

Loey nie wygląda jednak jakby którymkolwiek z tych komentarzy miała się przejmować. Jedyne co ją zasmuca, to fakt, że ktoś obcy rości sobie prawo do oceniania tego, jak ubierają się osoby otyłe. – Nie wiedziałam, że odbyło się jakieś spotkanie, podczas którego wszyscy ludzie, którzy mogą decydować o tym, co jest atrakcyjne, a co nie, zostali mianowani komentatorami na YouTube – mówi dziewczyna. Zresztą obejrzyjcie sami.
Spokojem na nienawiść
Ashley Stevens oraz jej chłopak Christopher Glenn Reed od ponad dwóch lat tworzą udany związek. Niestety, jego spokój i szczęście zostały ostatnio zakłócone przez atak nienawiści ze strony internautów. Oto zdjęcie, które było jego przyczyną:
Fotografia ukazuje zabawną minę, którą Chris zrobił w momencie gdy jego dziewczyna złapała bukiet panny młodej podczas wesela ich znajomych. Internauci jednak zamiast docenić humor sytuacyjny i dystans z jakim sytuacja została potraktowana przez parę, urządzili burzę nienawiści skierowaną głównie w stronę Christophera. „Jak to możliwe, że spotykasz się z takim grubasem?”, „Nie masz oczu?”, pytali komentujący.

Jednak tym razem prawdziwe uczucie zwyciężyło. Ashley wykazała się ogromną dojrzałością i zamiast walczyć orężem użytym przez internautów, zamknęła im usta spokojem i ujmującą szczerością. Umieściła taki oto komentarz na Twitterze:
Reakcja dziewczyny spotkała się z kolei z niesamowicie pozytywnym odbiorem. Ogromna liczba internautów zapewniała parę o szacunku i wsparciu. Ashley i Chris zostali nawet zaproszeni do programu telewizyjnego „The Daily Share”:
Gwiazda w obronie gwiazdy
Hejt również nie ominął sławy światowego formatu. Mowa o Serenie Williams, której szóste w karierze zwycięstwo w Wimbledonie zostało skomentowane przez jednego z internautów następująco:
Użytkownik Rob w swoim tweecie, opublikowanym jako komentarz do pełnego podziwu postu Rowling, stwierdza, że Serena Williams swój sukces zawdzięcza wyłącznie męskiej budowie ciała.


Na całą sytuację z oburzeniem zareagowała sama J.K. Rowling. Pisarka stanęła w obronie tenisistki publikując następujący post pod adresem Roba: "Ona jest zbudowana jak facet. Ta, mój mąż wygląda tak samo w sukience. Jesteś idiotą"
Jak widać po powyższych przykładach hejterzy, którym nie podoba się coś w naszym postępowaniu, zachowaniu, działalności etc., zawsze się znajdą. Grunt, to jednak nie przejmować się nimi i po prostu robić swoje.

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
RECENZJA 0 0Obejrzałem sequel "Lśnienia". To nie jest zwykły skok na kasę, ale i tak jest z nim problem
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Nawet Imperium nie ma tylu klonów. Nowa funkcja w Instagramie, dziwnie znajoma...
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
POLECAMY 0 0Przez nową modę wstydzę się, że mam iPhone’a. Najgłupsza rzecz w smartfonach, jaką widziałem
0 0Oprócz próśb były groźby? Klich o tym, w jaki sposób PiS miało walczyć w Senacie
0 0PiS rakiem wycofuje się z Piotrowicza. Nieoficjalnie: Duda zgłosi kontrkandydata
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"