Komorowski wybrał datę wyborów parlamentarnych. Odbędą się za 100 dni

Bronisław Komorowski ogłosił, że wybory parlamentarne odbędą się 25 października
Bronisław Komorowski ogłosił, że wybory parlamentarne odbędą się 25 października Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Prezydent Bronisław Komorowski podał termin przeprowadzenia wyborów parlamentarnych. Te odbędą się 25 października. Ustępujący prezydent oświadczył przy tym, że sam nie wystartuje w wyborach.


Komorowski wyjaśnił, że wybrany przez niego termin ma pozwolić Państwowej Komisji Wyborczej na „gładkie przejście” od wrześniowego referendum do przygotowań związanych z wyborami. Komorowski poinformował, że w grę wchodziły trzy daty: 11, 18 i 25 października.

Po zakończeniu prezydentury Komorowski skupi się na tworzeniu instytutu swojego imienia, nie będzie zaś kandydował w wyborach. Wcześniej mówiło się, że były prezydent może ubiegać się o miejsce w Senacie. Decyzję w sprawie uchwalonej przez parlament ustawy o in vitro Komorowski podejmie w przyszłym tygodniu.

Wybrana przez prezydenta data nie wzbudziła zastrzeżeń PiS. – Dla nas każdy tydzień jest dobry – powiedziała Elżbieta Witek, rzecznik prasowa PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".