Ewa Kopacz rzuca rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Będę startować z jedynki w Warszawie"

Ewa Kopacz rzuca rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Będę startować z jedynki w Warszawie"
Ewa Kopacz rzuca rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Będę startować z jedynki w Warszawie" Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Premier Ewa Kopacz powiedziała, że chciałby się zmierzyć z Jarosławem Kaczyńskim w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych. – Tchórzliwa nie jestem, więc chciałabym się zmierzyć ze swoim największym oponentem – powiedziała premier.


Ewa Kopacz
Premier

Taka jest moja przymiarka, chciałabym się zmierzyć z szefem największej partii opozycyjnej Jarosławem Kaczyńskim, który mam nadzieję, będzie startował z Warszawy i dlatego powiedziałam, że będę startować z jedynki w Warszawie. Choć bardziej naturalnym moim okręgiem byłby albo Radom, gdzie mam miejsce zamieszkania, albo Gdańsk, gdzie mam mieszkanie, ale postanowiłam, że będzie to taka próba sił. Czytaj więcej

Znane są już także inne "jedynki". Obecny Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna ma otwierać listę w Legnicy, a szef MON Tomasz Siemoniak w Wałbrzychu. Nadal nie wiadomo, czy na listach Platformy znajdą się politycy zamieszani w aferę taśmową.

Ludzie Pawła Kukiza
Tygodnik "Wprost" informuje, że samorządowcy skłóceni z Pawłem Kukizem wystawią własne listy do parlamentu. Ich ugrupowanie ma się nazywać Bezpartyjni.org. Jeszcze kilka dni temu mieli działać ramię w ramię z Kukizem.

Dopełnił się rozwód Pawła Kukiza z Bezpartyjnymi Samorządowcami i Ruchem na rzecz JOW. Obie te organizacje stoją za sukcesem kampanii prezydenckiej i miały tworzyć kampanię parlamentarną. Ale – jak mówią – Kukiz się od nich odwrócił, dlatego są zmuszeni wystartować w wyborach samodzielnie.

Jak ustalił "Wprost", Bezpartyjni.org mają tworzyć samorządowcy z całej Polski, którzy pierwotnie mieli startować z list Kukiza. – Zgłosiło się do nas tak wielu lokalnych działaczy, że szkoda byłoby teraz zmarnować ten potencjał – mówi dziennikarzom jeden z byłych kukizowców.


Źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...