"Paweł Kukiz ma kisiel w głowie", a "PiS to pasztetowa prawica", czyli Ludwik Dorn i Jerzy Wenderlich na weekend

Ludwik Dorn ostro zaatakował Pawła Kukiza.
Ludwik Dorn ostro zaatakował Pawła Kukiza. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Politycy przyzwyczaili nas do ostrych wypowiedzi, ale jak widać nie odpuszczają nawet w wakacyjny weekend. W TVP INFO Ludwik Dorna zaczął dzielić lewicę na "lewicę stref erogennych" i "lewicę żołądka", a później stwierdził, że "Paweł Kukiz ma kisiel w mózgu". Jerzy Wenderlich z SLD próbował dogryźć PiSowi nazywając go "pasztetową lewicą".


W okresie wakacyjnym, zwanym popularnie sezonem ogórkowym nieco zapomniani politycy wykorzystują okazję by jeszcze raz zabłysnąć w mediach. Ludwik Dorn przyjął strategię zaatakowania przedstawicieli obu stron sceny politycznej. Będąc gościem w programie "Woronicza 17" w TVP INFO najpierw zaczął przedstawiać swoją typologię lewicy.

Język polityki musi być obrazowy i czasem pikantny. Niektóre z wypowiedzi polityków, jakie pojawiły się dziś w programie "Woronicza 17" - usłyszycie także w Wiadomościach o 19.30.

Posted by Wiadomości TVP on 19 lipca 2015
Według byłego wiceprezesa PiS składa się ona z "lewicy stref erogennych", która skupia się na kwestiach obyczajowych, i "lewicy żołądka", skupionej na kwestiach socjalnych. Jednak główny atak były Marszałek Sejmu przeprowadził na Pawła Kukiza. Stwierdził, że muzyk "ma kisiel w głowie" i że jest ciekawostką przyrodniczą, która szybko zniknie z życia publicznego.

Ale to jeszcze nie oznaczało, że polityk wygrał konkurs na najbarwniejszą wypowiedź odcinka. Do walki stanął doświadczony w tej konkurencji Jerzy Wenderlich z SLD. – Jesteście pasztetową prawicą – powiedział do Mariusza Błaszczaka, szefa klubu PiS. – Słabo panie marszałku, słabo – odparł polityk PiS. I tutaj się z panem przewodniczącym zgodzę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki