Andrzej Rozenek obraził strażnika miejskiego. "Nazwałem go tępym urzędasem"

Andrzej Rozenek jest zwolennikiem zlikwidowania warszawskiej straży miejskiej
Andrzej Rozenek jest zwolennikiem zlikwidowania warszawskiej straży miejskiej Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Warszawska prokuratura bada sprawę znieważenia funkcjonariuszy straży miejskiej. Dochodzeniem zainteresował się „Super Express”, ponieważ zawiera ono wątek polityczny – strażnika obraził poseł Andrzej Rozenek (Biało-Czerwoni).

Poseł przyznał się do winy na Twitterze. W jego słowach nie ma jednak nawet cienia skruchy. Przeciwnie, Rozenek gotowy jest powtórzyć to, co powiedział, gdy stanął w obronie przeganianego przez strażników ulicznego grajka. – Nazwałem jednego ze strażników tępym urzędasem – wyjaśnił poseł, który podczas interwencji okazał poselską legitymację.

Z relacji „Super Expressu” wynika, że strażnicy chcieli nie tylko uciszyć ulicznego muzyka, ale i wręczyć mu mandat. Zdaniem Rozenka ich zamiary były co najmniej niewłaściwe. Strażnicy miejscy – jak podkreślił – powinni bowiem przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a nie ścigać niegroźnych grajków.

Poseł zdenerwował się do tego stopnia, że dwukrotnie przedstawił postulat zlikwidowania straży miejskiej. Po raz pierwszy – podczas rozmowy z reporterem „Super Expressu”. Po raz drugi – na Twitterze.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.