Senator PiS o in vitro: "W uzgodnieniu z episkopatem zmienimy prawo"

Senator Stanisław Kogut wyjaśnił, że PiS popiera naprotechnologię
Senator Stanisław Kogut wyjaśnił, że PiS popiera naprotechnologię Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, to „w uzgodnieniu z episkopatem” zmieni prawo dotyczące leczenia niepłodności. Taką deklarację złożył na antenie Radia Kraków senator Stanisław Kogut (PiS). Kogut dodał, że „20-30 procent dzieci z in vitro choruje częściej niż inne dzieci”.


Podczas rozmowy z Radiem Kraków senator wyjaśnił, że PiS, podobnie jak Kościół, popiera naprotechnologię. – To jest popierane przez episkopat. W Poznaniu na 170 przypadków 70 procent małżeństw zostało wyleczonych z niepłodności – podkreślił Kogut.

Senator przypomniał jednocześnie, że polskie prawo, w tym konstytucja, zapewnia ochronę życia dzieci. Za łamanie prawa grożą zaś kary – Niech nikt nie mówi, że PiS proponuje kary. Prezydent ma chronić paragrafy konstytucji. Prawo jest. Rzecznik Praw Dziecka też ma kompetencje – przypomniał Kogut.

Według niego prezydent Bronisław Komorowski sam się ekskomunikował w chwili podpisania ustawy o in vitro. – Jak wygramy wybory, to jest cały zespół, który w uzgodnieniu z episkopatem wprowadzi takie zmiany, żeby ludzie mogli mieć dzieci – dodał senator.


Podczas senackiej debaty nad ustawą Kogut przypomniał innym politykom, że za swoje czyny odpowiedzą kiedyś przed Bogiem. – Państwo drodzy, pamiętajmy o jednym: pani Kopacz nie będzie, panowie senatorowie, na Sądzie Ostatecznym. Tam będziemy wszyscy, łącznie ze mną, sam na sam… I dopiero wtenczas padnie pytanie o przykazanie piąte: nie zabijaj – ostrzegł Kogut.

źródło: Radio Kraków
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...