Francuzka pobita za... opalanie się w "niemoralnym bikini". Sprawczyniami prawdopodobnie grupa młodych muzułmanek

Francuzka przypłaciła dotkliwymi obrażeniami opalanie się w stroju bikini.
Francuzka przypłaciła dotkliwymi obrażeniami opalanie się w stroju bikini. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
21- letnia kobieta została pobita przez grupę pięciu młodych kobiet prawdopodobnie wyznających islam we francuskim mieście Reims. Dziewczynom nie spodobało się, że opala się w bikini, które według nich jest niemoralne. O zdarzeniu napisał francuski magazyn "Le Figaro", co szybko wywołało ogólnokrajową dyskusję na temat wolności.


Jedna z nastolatek wykrzyczała, że strój Francuzki jest niemoralny i kazała jej się ubrać. Kiedy 21-latka odparła, że ma prawo ubierać się jak chce, pozostałe dziewczyny zaatakowały ją i pobiły. Interwencja świadków zajścia nie pomogła i poszkodowana została zabrana do szpitala. Grupę młodych kobiet natomiast natychmiast zatrzymano. Okazało się, że miały od 16 do 24 lat.

Arnaud Robinet, zastępca burmistrza miasta Reims stwierdził, że zachowanie młodych kobiet jest nie do przyjęcia i nie będzie akceptowane we Francji. Dodał jednak, że policja nie ma obecnie dowodów na to, że wybuch agresji skierowany w 21-latkę był spowodowany przekonaniami religijnymi. Prosi społeczeństwo o nie wyciąganie pochopnych wniosków dotyczących ich wiary. Dlatego też francuska prasa jest ostrożna w twierdzeniu, że sprawczynie są wyznawczyniami islamu.

"Le Figaro" podaje, że poszkodowana została już wypisana ze szpitala, ale musi odpoczywać i nie jest zdolna do pracy. Najstarsze z nich staną przed sądem dopiero pod koniec września. W związku z wydarzeniem głos zabrali francuscy politycy, którzy są oburzeni sytuacją. W parku Léo Lagrange organizacja „SOS Racisme” zorganizowała manifestację podczas której uczestnicy byli ubrani w stroje kąpielowe.


Źródło: The Independent
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...