Prof. Lew-Starowicz przeprasza gejów za "leczenie elektrowstrząsami"

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz przeprosił pacjentów, których leczył w przeszłości elektrowstrząsami
Prof. Zbigniew Lew-Starowicz przeprosił pacjentów, których leczył w przeszłości elektrowstrząsami Fot. Krzysztof Rak / AG
Prof. Zbigniew Lew-Starowicz przyznał dwa lata temu, że w przeszłości starał się leczyć homoseksualistów technikami awersyjnymi, w tym elektrowstrząsami. Teraz seksuolog przeprosił tych pacjentów.

Przeprosiny padły w wywiadzie udzielonym twórcom filmu dokumentalnego „Artykuł osiemnasty”, który będzie opowiadał o sytuacji społeczności LGBT w Polsce.

– Orientacja jest w sercu i mózgu, a nie w genitaliach. Tak samo ja teraz też mogę przeprosić swoich pacjentów, których leczyłem elektrowstrząsami, i których leczyłem głównie technikami awersyjnymi – powiedział Lew-Starowicz.

Seksuolog wspomniał wcześniej o amerykańskim psychiatrze Robercie Spitzerze, który w 2012 roku przeprosił za to, że twierdził, iż terapia konwersyjna – mająca zmieniać orientację psychoseksualną – jest skuteczna.

– Napisał taki list otwarty. Przyznał się do błędu. Przepraszał również kolegów za to, że upowszechniał tego typu poglądy – zaznaczył Lew-Starowicz.
Prace nad „Artykułem osiemnastym” mają trwać do końca 2015 roku. W filmie będzie można zobaczyć m.in. prawniczkę prof. Monikę Płatek oraz dziennikarki Elizę Michalik i Renatę Kim.

Profesor Monika Płatek, prawniczka: "Jak to jest możliwe, że w kraju, gdzie się tak ceni rodzinę, odmawia się ludziom...

Posted by Artykuł Osiemnasty on 21 lipca 2015
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Geje
Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA W KNF

ECHA JEDNEJ Z NAJWAŻNIEJSZYCH SPRAW TEGO ROKU