Utalentowany Polak najdroższym bramkarzem świata do 18 lat. Nowa nadzieja rodzimej piłki?

Bartosz Drągowski, najdroższy bramkarz świata do 18 lat.
Bartosz Drągowski, najdroższy bramkarz świata do 18 lat. Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Bartłomiej Drągowski, rocznik 1997. Jego wartość oszacowano na 2,5 miliona euro. Serwis "Transfermarkt" uznał go za najdroższego bramkarza świata do 18. roku życia. Czy oto poznajemy największą nadzieję polskiej piłki?Światowy sukces
Jeszcze rok temu ten sam serwis specjalizujący się w transferach na rynku piłki nożnej wycenił jego wartość na 50 tysięcy euro. Drągowski to zawodnik Jagiellonii Białystok, w której gra od dziecka i to właśnie tam rozwinął skrzydła.

Bartek - Bramkarz SEZONU <3 GRATULUJEMY ! - (y)

Posted by Bartłomiej Drągowski on 8 czerwca 2015
Zawodnik jest pierwszym bramkarzem swojego zespołu. Został też najlepszym golkiperem oraz odkryciem Ekstraklasy za sezon 2014/2015. Zarówno kibice, jak i klub są dumni z zawodnika.
Cezary Kulesza
Prezes Jagiellonii Białystok

Jesteśmy dumni z sukcesu Bartka, bo oczy najlepszych klubów świata są na niego skierowane. Cały Białystok jest z niego dumny, bo Bartek pochodzi właśnie stąd. Nasza współpraca potrwa na pewno dłużej niż do 2016 roku.

Ciekawe, czy sprawdzą się ostatnie słowa trenera Jagiellonii Michała Probierza, który mówił w jednym z wywiadów, że... polska liga jest zwyczajnie słaba, a klubom ciężko jest zatrzymać dobrych piłkarzy. Jak tłumaczył, za granicą dostają ok. 400 tys. euro, a w Polsce – jego zdaniem – żaden klub nie może sobie na to pozwolić. –Jesteśmy słabi, mega słabi. I trzeba to powiedzieć wprost – podsumował trener.

Źródło: "Przegląd Sportowy"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...