Duda zadba o wizerunek - przypomina o wytycznych ws. wykorzystania zdjęć z zaprzysiężenia

Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Andrzej Duda oficjalnie rozpoczął prezydenturę. Ważnym jej elementem będzie troska o wizerunek głowy państwa. Duda przypomniał już o zasadach korzystania ze zdjęć Kancelarii Prezydenta, których nie można poddawać żadnej obróbce graficznej. Zasady te wprowadzono za kadencji Bronisława Komorowskiego.

Duda już na samym początku dał znać o tym, że będzie pilnie strzegł swojego wizerunku - a zdjęcia, które pojawią się na stronie Kancelarii, muszą być wykorzystane zgodnie z wytycznymi urzędników. Tym samym - jak zastrzeżono - fotografie z prezydentem, które znajdują się na jego oficjalnej stronie, nie mogą być poddawane jakiejkolwiek, nawet najmniejszej obróbce graficznej.

– Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia, (...) jest niedozwolona – czytamy na stronie Kancelarii. Na tym jednak nie koniec. Pracownicy Kancelarii ostrzegają, że wezmą na celownik każdego, kto umieści fotografię z prezydentem w niewłaściwym kontekście, godzącym w jego dobre imię. Te same zastrzeżenia obowiązują w przypadku członków rodziny prezydenckiej.
Zasady dotyczące wykorzystywania zdjęć Kancelarii Prezydenta wprowadzono w 2011 roku, gdy prezydentem był Bronisław Komorowski.

Podczas gdy jedni nie widzą w nich niczego złego, niektórzy mówią o tym, że zasady korzystania z serwisu fotograficznego prezydenta utrudniają m.in. pracę redakcji oraz tworzenie popularnych w sieci memów politycznych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...