Ewa Kopacz: Zawinąć rękawy, założyć wygodne buty i do roboty. To mój plan

Premier Kopacz chce odzyskać zaufanie wyborców.
Premier Kopacz chce odzyskać zaufanie wyborców. Agencja Gazeta/ Marcin Wojciechowski
Kampania wyborcza trwa. Premier Ewa Kopacz odwiedziła dzisiaj dotknięte suszą gospodarstwo rolne w Sierakowie, w województwie świętokrzyskim. Przy okazji odpowiedziała na pytania dziennikarzy. Mówiła o szansach na wyborczy sukces Grzegorza Schetyny, o odbudowaniu wiarygodności PO i o wyborze Adama Bodnara na Rzecznika Praw Obywatelskich.


Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna będzie kandydował z pierwszego miejsca w Kielcach. – Potrzeba nam liderów PO, czyli mocnych twarzy, ludzi, którzy przede wszystkim mają pomysł, mają energię w sobie i podjęli się bardzo ciężkiej pracy pracowania na terenach najtrudniejszych. Takim terenem jest niewątpliwie świętokrzyskie – powiedziała Ewa Kopacz.

Przypomnę, że w tym że świętokrzyskim kiedyś poseł PiS-u, też nie ze świętokrzyskiego, robił świetne wyniki, a jestem przekonana, że dzisiaj lider PO takiej rangi, były wicepremier, obecny szef MSZ, jak Grzegorz Schetyna, powtórzy sukces swojego konkurenta i ten wynik na świętokrzyskim poprawi. Jest nam to potrzebne, dlatego, że PO jest potrzebna dzisiaj Polsce – powiedziała premier Kopacz podczas briefingu prasowego w Sierakowie.

Przy okazji Ewa Kopacz powtórzyła to, co powiedziała podczas piątkowej konferencji. PO stawia na nowe twarze, takie jak Joanna Mucha, która jest jedynką w Lublinie czy Adam Korol, który będzie startował w okręgu sieradzkim.

Ewa Kopacz potwierdziła również, że jej głównym celem jest ciężka praca, aby odzyskać zaufanie wyborców, które w ostatnich miesiącach było ograniczone między innymi przez aferę podsłuchową. – Ciężką pracą, wiarygodnością tej pracy, słuchaniem ludzi można tych ludzi przekonać do tego, że chcemy ich godnie reprezentować i chcemy odbudowywać wiarygodność Platformy i będę to robić 24 godziny na dobę, w każdym miejscu, gdzie będę się znajdować i będę zachęcać do tego tych, którzy na tych listach się znaleźli – powiedziała premier Kopacz. Premier nie przewiduje zmian na listach wyborczych. Jest pewna liderów list, wierzy w ich zdolności organizacyjne i zaangażowanie.


Ewa Kopacz wyznała, że Adam Bodnar, który został wybrany na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, przekonał ją swoim pomysłem na tę funkcję. Jest popierany przez organizacje pozarządowe. Deklaruje chęć reprezentacji interesów obywateli Polski. Premier skomentowała również to, że prawica nie jest zadowolona z wyboru Bodnara. – Oni wiecznie narzekają, tak. Wolałabym, aby nie narzekali, tylko tam, gdzie trzeba pomóc, to pomagali, a jak już nie mogą pomóc, albo mają jakąś taką awersję do współpracy z nami, to niech po prostu nie przeszkadzają – stwierdziła w rozmowie z dziennikarzami.

Źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...