Masz Neostradę i kpisz z Wikipedii? Możesz dostać bana

Wikipedia walczy z hejterami
Wikipedia walczy z hejterami fot. Shutterstock
Wikipedia zablokowała ponad 500 tysięcy użytkowników, którzy zbyt chętnie ziali swoją nienawiścią. A wszyscy, o dziwo, korzystają z połączenia Neostrady.

Zbiorowa odpowiedzialność za trollowanie strony dziwi Orange, ale dlaczego nie blokować hejterów? Notoryczne wandalizmy, jak to określa stowarzyszenie Wikimedia, obejmują nie tylko typowe usuwanie treści artykułów, lecz także neonazistowskie komentarze. Przez rok pół miliona adresów IP zniknie z przestrzeni portalu.


Wikipedia, jak się okazuje, próbowała negocjować z Orange. Szefostwo sieci za to kompletnie ignorowało wysyłane prośby, nie podjęto żadnej interwencji – a karę poniosą teraz internauci. Oczywiście, firma twierdzi, że chętnie podejmuje współpracę i tak koło się zamyka. A na pewno to pełne dającej się we znaki – nie tylko Wikipedii – żółci.

Obronę ma stanowić przypuszczenie, że za nieustającym trollingiem stoi jedna osoba. Komputerowy geniusz miał zmieniać adres IP co najmniej 500 tysięcy razy – w końcu dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Ta wersja wydarzeń zostanie jednak pod znakiem zapytania, bo Wikipedia zablokowała tylko niezarejestrowane osoby. Tożsamość sprawców jest nieznana, poza tym, że łączy ich słabość do łącza Neostrady. A jest ich całkiem sporo i to nie najgorsze, nawet jeśli chwilowe, rozwiązanie.


Źródło: tvn24bis.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...