"Każdy rząd robi z nas złodziei" - to dlatego Liroy startuje do Sejmu. Razem z Kukizem "nie przepada za systemem"

Liroy potwierdza: bedzie "jedynką" Kukiza w Kielcach.
Liroy potwierdza: bedzie "jedynką" Kukiza w Kielcach. FOT. DOMINIK SADOWSKI / AGENCJA GAZETA
Piotr Marzec, znany szerzej jako Liroy, wystartuje w wyborach do Sejmu z listy komitetu Kukiz’15. Najpierw doniesienia o jego wejściu do polityki pojawiły się w tygodniku „Do Rzeczy” . Teraz Liroy to potwierdza. – Każdy rząd ostatni robi z nas złodziei – mówił w TVN24 znany raper, który ma pociągnąć listę Kukiza w Kielcach, gdzie będzie wyborczą "jedynką".

Liroy, podobnie jak Paweł Kukiz uważa, że kondycja polskiego państwa pozostawia wiele do życzenia. – Patologią jest zachowanie rządzących wobec obywateli. Patologią są wszystkie wspomniane taśmy. Jeżeli obok mnie dziewczynę potrąca facet i ta dziewczyna zgłasza to na policję i sama zostaje oskarżona, a potem ma zapłacić odszkodowanie za zniszczenie samochodu, jeżeli obok mnie sąsiadce jest zabierany samochód, legalny, jej własny, ale zostaje przywłaszczany przez miasto, bo miasto stwierdziło, że nie pasuje im w tym miejscu, to jest złodziejstwo i patologia – stwierdził na wizji.

Marzec jest przekonany, że nową jakość do polityki mogą wnieść tylko nowe twarze, takie jak Kukiz. – Ja ogólnie nie przepadam za tym systemem, który jest. Wszyscy oni rządzili, dawali nam lata kłótni, jak dochodzili do rządów. I na tym się kończyło, nic konstruktywnego nie powstawało. Ja jestem człowiekiem, który wierzy w zmiany. Jeżeli wpuszczamy do domu siedem razy tego samego złodzieja, to tragedia. Należy zaprosić naszych przyjaciół – tłumaczył.

On sam zdecydował się na start po długich wahaniach i konsultacjach z najbliższymi. – Podjąłem decyzję, że to jest ten moment, w którym mogę przyjąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić do ludzi – powiedział. Podobnie jak Kukiz, który jest uznawany za jednego z lidera antysystemowego ruchu, jest zwolennikiem zbudowania państwowego układu na nowo. W Kielcach Liroy zmierzy się m.in. z Grzegorzem Schetyną, szefem dyplomacji.


Źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.