Nowe logo wyszukiwarki Google. Obecna wersja jest „prosta, czytelna, kolorowa i przyjazna”

Nowe logo będzie lepiej dostosowane do różnej wielkości ekranów.
Nowe logo będzie lepiej dostosowane do różnej wielkości ekranów. google.pl
Największa internetowa wyszukiwarka zaprezentowała światu nowe logo. Mówi się, że zmiana była potrzebna, ponieważ obecnie ludzie korzystają z Google na wielu urządzeniach mobilnych, a nie tylko na komputerach stacjonarnych – nowe logo będzie lepiej dostosowane do różnych wielkościach ekranów.


Zmiany, zmiany, zmiany
Zmiana jest raczej niewielka, ale zauważalna. Google na swojej stronie napisał, że najnowsza wersja graficzna jest „prosta, czytelna, kolorowa i przyjazna” i reprezentuje to co w marce najlepsze. Ostatni raz firma zmieniała swoje logo we wrześniu 2013 roku.

Zainteresowani mogą wszystkie zmiany, z ostatnich 17 lat, zobaczyć na specjalnie przygotowanym filmiku przedstawionym przez Google. Jak podsumowali twórcy prezentacji – To dopiero wierzchołek góry lodowej – zmiany przydadzą się internetowemu gigantowi. A samo logo? Sami zainteresowani piszą, że to nie pierwsza i nie ostatnia zmiana.
Google

Dzisiaj wprowadzamy nowy język wizualny, który oddaje tę rzeczywistość i wskazuje kiedy magia Google pracuje dla Was, nawet na najmniejszym ekranie. Jak widzicie, przenieśliśmy logo i filozofię marki Google ze świata strony w przeglądarce, do świata nieskończonej liczby urządzeń, których sercem jest komputer, i nowych różnorodnych sposobów wprowadzania informacji (np. dotyku, pisania czy rozmowy).

Jak pisaliśmy, Facebook w USA generuje większy ruch niż potentat z Doliny Krzemowej. Pierwszy ruch ku zmianom wykonany, co nas czeka dalej?
źródło: Google Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...