Zamawiasz na iPadzie, odbierasz w maszynie. Tak działa pierwsza w pełni zautomatyzowana restauracja

W pełni automatyczne restauracje to przyszłość branży gastronomicznej?
W pełni automatyczne restauracje to przyszłość branży gastronomicznej? Fot. Pixabay.com
W San Francisco powstała pierwsza na świecie restauracja, która jest w pełni automatyczna. Zamawiamy przez maszynę, odbieramy w maszynie. Jedzenie co prawda przygotowują ludzie, ale kompletnie ich nie widzimy. Czy wkraczamy w erę totalnych samotników? Może za kilka lat w ogóle nie będziemy wiedzieli, jak wygląda inny człowiek?


Zdrowo, szybko i bezboleśnie
Jak podają lokalne media, według założycieli restauracji "Eatsa", technologia ma wpłynąć na rozwój i innowację restauracji typu fast food. Przekonują, że posiłki w przystępnych cenach są przygotowywane szybko i przede wszystkim mają być zdrowe. Co ważne, są też całkowicie bezmięsne. Do wyboru jest 8 opcji menu, na przykład burrito z fasolą, kukurydzą i guacamole. Koszt takiej przyjemności do 6,95$ za miseczkę.

Thank you everyone who came by for our Grand Opening at Rincon Center! We're feeling very lucky to be in such a fun,...

Posted by Eatsa on 31 sierpnia 2015
Posiłki zamawiamy wykorzystując iPady. Nie mamy możliwości spotkania z człowiekiem twarzą w twarz. Chociaż nie oznacza, że go tam wcale nie ma. Ukryte są 5-6 osobowe zespoły przygotowujące posiłek. Jest też jeden asystent, który może pomóc w technologicznych problemach. Gotowy posiłek pojawia się w szklanych boksach w przeciągu zaledwie kilku minut.
Co zyskamy, co stracimy
Niektórzy użytkownicy restauracji piszą w sieci, że jest to doświadczenie podobne do grania w grę video. Jedzenie jest oceniane jako dobre, a porcje nie są małe. Nic więc dziwnego, że klienci są zadowoleni. Właściciele pewnie też, biorąc pod uwagę fakt, że jak podają niektóre źródła, pracownicy fast foodów generują aż około 30% całkowitych kosztów przemysłu.

Gdyby podejść do tego, jak do ciekawostki, super. Ważny jest też aspekt propagowania zdrowego, wegetariańskiego jedzenia. Pytanie tylko, czy mimo wszystko zdrowszy nie jest kontakt z drugim człowiekiem. Nieuchronnie wkraczamy w rzeczywistość rodem z filmów science fiction. Strach się bać!

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem