Film z Niemiec, na którym imigranci wyrzucają jedzenie, znów odżył w sieci

Film z Niemiec, na którym imigranci wyrzucają jedzenie, znów odżył w sieci.
Film z Niemiec, na którym imigranci wyrzucają jedzenie, znów odżył w sieci. Screen z filmiku "Uchodźcy wyrzucają jedzenie..."
Imigranci niezadowoleni z pomocy udzielanej im przez lokalną ludność. To obrazek, który w Niemczech można obserwować już od dawna. Teraz – za sprawą imigrantów i uchodźców – odżył na nowo. U naszych sąsiadów imigranci uskarżali się, że paczki z jedzeniem, jakie otrzymują, nie spełniają ich wymagań pod względem religijnym, kulturalnym czy nawet pod względem zawartości cukru. Oburzeni pokazowo wyrzucali żywność.


Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak uchodźcy z Afryki obchodzą się z pomocą, której udzielają im obywatele Węgier. Teraz w internecie odżył filmik z 2013 roku, który dotyczy imigrantów przebywających w Niemczech. Ci również mieli być niezadowoleni z zawartości paczek z żywnością.
„Sok z 15-procentową zawartością cukru?!” – mówi mężczyzna, wyrzucając karton napoju do kosza na śmieci. I nie jest to jednostkowy przypadek. W Niemczech uchodźcy narzekali na zawartość paczek pomocowych oraz na świeżość produktów w nich zawartych.

„Wiemy oczywiście, że niektórzy imigranci oraz organizacje pomocowe narzekały na zawartość paczek, ale te skargi są nieuzasadnione” - mówił wtedy prezydent rządu Dolnej Bawarii. Jednak mimo to rząd tego landu postanowił dawać uchodźcom pieniądze, około 140 euro, zamiast paczek z żywnością.

Czy jednak nie było to zbytnie ustępstwo ze strony władz Bawarii?

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza