Siara z „Kilera” sprzedaje stare Volvo na części. Cena auta wciąż wzrasta. Teraz jest warte prawie 7 tys. zł

Siara sprzedaje Volvo 740 kombi na części
Siara sprzedaje Volvo 740 kombi na części Screen z Allegro.pl
„Siara sprzedaje Volvo 740 kombi na części” aukcja o takiej nazwie pojawiła się ostatnio na Allegro. Licytacja opatrzona jest zdjęciami rzeczonego kombi, ale co przede wszystkim zwraca uwagę to jedna fotografia przedstawiająca Janusza Rewińskiego – popularnego Siarę z kultowego „Kilera” - siedzącego za kierownicą auta. Licytacja stała się hitem internetu.


„Rok produkcji 1988. Silnik benzynowy 1800 cm3 - da się uruchomić, klimatyzacja, elektryczne szyby, skórzane fotele, automat. Brak jest aktualnego przeglądu i od jakiegoś czasu pojazd nie był używany, co oznacza, że odbiór należy zaplanować z lawetą. Samochód jest kompletny, ale jak widać na zdjęciach, wymaga wkładu finansowego, wnętrze także.” - czytamy w opisie samochodu. I mimo że samochód nie jest w najlepszym stanie technicznym, to jednak aukcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Obecnie odwiedziło ją ponad 101 tys. osób.
Co ciekawsze, zdaje się, że aukcja jest autentyczna i kilka osób jest kupnem auta naprawdę zainteresowanych. 2 września jeden z licytatorów był gotów zapłacić za wysłużone Volvo nieco ponad 3 tys. złotych, po to by w momencie powstawania tego artykułu cena za „cztery kółka” Siary wyniosła prawie 7 tys. złotych.
Być może więc potencjalni kupcy zachęceni są nie samym samochodem, a spotkaniem z Rewińskim? Jak można bowiem przeczytać w opisie aukcji, w cenę auta wliczone jest „spotkanie z ciekawym człowiekiem znanym ze szklanego ekranu”:

Aukcja jest grzecznościowa, ale odbiór samochodu odbędzie się bezpośrednio od jego właściciela, co oznacza, że nabywca za kwotę wylicytowaną nie tylko otrzyma Volvo 740 kombi, ale również ma zapewnione spotkanie z ciekawym człowiekiem znanym ze szklanego ekranu!”

Zresztą, na innych serwisach aukcyjnych, te same modele Volvo (bywa, że nawet młodsze i w lepszym stanie) w większości kosztują co najmniej o połowę mniej.

Cóż, aukcja prawdziwa czy nie, to jednak magia znanej twarzy działa bardzo skutecznie.

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe