Niemcy wzięli rewanż za porażkę w Warszawie. Ograli nas 3:1

Zrzut ekranu / Polsat
Mecz Niemcy-Polska, który mógł przesądzić o awansie drużyny biało-czerwonych na przyszłoroczne mistrzostwa we Francji, nie rozpoczął się dobrze.

W 12. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Thomas Mueller. Siedem minut później piłkę w bramce, po strzale w tzw. krótki róg, umieścił Mario Goetze. Bramkę kontaktową zdobył głową w 36. minucie, po pięknej akcji lewą stroną boiska, Robert Lewandowski. W 82. minucie kolejny raz na listę strzelców wpisał się Goetze.

Spotkanie odbyło się na stadionie we Frankfurcie nad Menem.

Polacy wybiegli na murawę w następującym zestawieniu: na bramce: Łukasz Fabiański. Obrona: Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Maciej Rybus. Pomoc: Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Krzysztof Mączyński, Arkadiusz Milik. Atak: Robert Lewandowski.

Selekcjoner polskiej reprezentacji postawił na Łukasza Fabiańskiego między słupkami bramki Polaków; jednak wbrew wielu przewidywaniom do wyjściowej jedenastki nie wrócił nasz były kapitan – Jakub Błaszczykowski.

Niemcy z kolei wyszli w składzie: na bramce: Neuer. Obrona: Rudy, Hummels, Boateng, Hector. Pomoc: Schweinsteiger, Kroos, Bellarabi, Müller, Özil, Schürrle – Götze

W ubiegłym roku Polacy pierwszy raz w historii pokonali Niemców 2:0 - w spotkaniu odbywającym się na Stadionie Narodowym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego