Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. "Szacunek i uznanie czy hołd lenny?"

Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy silnie reprezentowani są politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością. Otworzył je prezydent Andrzej Duda, wystąpienia będą mieli też Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Prezes PiS otrzymał też nagrodę Człowieka Roku Forum, co wywołało lawinę sprzecznych komentarzy.


Człowiek Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy to nagroda często przyznawana politykom. W poprzednich latach otrzymali ją m.in. Donald Tusk, Bronisław Komorowski czy Jose Manuel Duaro Barroso, były szef Komisji Europejskiej. Dlatego spore zdziwienie wywołał fakt, że w tym roku uhonorowano Jarosława Kaczyńskiego, który od 2007 r. nie sprawował żadnej funkcji państwowej. No i jak w tej sytuacji musi czuć się prezydent Duda?

Rada Programowa Forum podjęła decyzję jednogłośnie - poinformował na Twitterze zastępca rzecznika prasowego PiS. Co innego twierdzi Marek Sowa, marszałek woj. małopolskiego.
Jednak szerszym echem poniosła się informacja Łapińskiego, a to wywołało jeszcze większe zdziwienie, bo według strony internetowej organizatorów w radzie zasiadają m.in. Aleksander Kwaśniewski czy Cezary Grabarczyk, których trudno posądzić o sympatię wobec prezesa PiS. Szybko okazało się, że to nieaktualny skład - jak napisał prof. Andrzej Zybertowicz, były kandydat PiS do PE, skład rady "odnowiono".

Decyzja Rady wywołała sporo komentarzy. Z góry łatwo było zgadnąć, czyje będą krytyczne, a czyje pozytywne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...