Oreo z pastą do zębów i inne. Te żywieniowe zachcianki kobiet w ciąży wykręcą twój żołądek

Kostka mydła w polewie z mydła w płynie
Kostka mydła w polewie z mydła w płynie Eating for Two: The Pregnancy Cravings Cookbook
Nie od dziś wiadomo, że kobiety w ciąży mają dość specyficzne zachcianki żywieniowe. Wielokrotnie słyszałem np. o lodach waniliowych z ogórkiem kiszonym albo z żółtym serem. Jak się jednak okazuje, zachcianki mogą być jeszcze dziwniejsze. I dwoje artystów postanowiło je sfotografować.

Mowa o projekcie Eating for Two: The Pregnancy Cravings Cookbook (Jedzenie dla Dwojga: Książka kucharska z Ciążowymi Zachciankami), w którym dwoje twórców postanowiło zbierać najdziwniejsze ciążowe przekąski, po czym fotografować je w sposób artystyczny.
Projekt narodził się w głowach twórców po tym, jak ich znajoma powiedziała im o swojej najdziwniejszej zachciance ciążowej – o ciastkach oreo z miętową pastą do zębów. Twórcy postanowili więc zacząć fotografować inne, równie dziwne przekąski. – Przeszukujemy tony forów, na których kobiety dzielą się informacjami dotyczącymi swoich ciążowych zachcianek oraz rozmawiamy z wieloma kobietami w ciąży. Wszystkie przepisy, które zamieszczamy są prawdziwe i jadły je prawdziwe kobiety w ciąży – piszą na stronie internetowej twórcy.
I trzeba przyznać, że każdy z tych przepisów zdumiewa, a w niektóre z nich ciężko nam uwierzyć – mimo że twórcy zapewniają, iż faktycznie były jedzone. Znajdują się wśród nich wspomniane oreo z pastą do zębów, ale także spalone zapałki, węgiel, urodzinowy tort z oliwkami, burger z batonikami mars i bekonem, kostka mydła w „polewie” z mydła w płynie, czy tłuczone ziemniaki z karmelowym sosem.
Każde danie oceniane jest także przez samych twórców w skali od 1 do 5. I o ile przykładowo burger z batonikami mars uzyskał 5 gwiazdek, o tyle np. mydło nie otrzymało żadnej, a tort z oliwkami tylko 1,5.
Większość z tych „potraw” ciężko raczej jeść na co dzień. Warto jednak zobaczyć ich zdjęcia – te są naprawdę przepiękne i sprawiają, że nawet kostka mydła w mydlanej polewie wygląda apetycznie.

Więcej zdjęć możesz zobaczyć tutaj.

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...