„Luksusowy biskup” miał ślubować ubóstwo, a przeniósł się z willi, do 200-metrowego apartamentu w Watykanie

„Luksusowy biskup” miał ślubować ubóstwo, a przeniósł się z willi, do 200-metrowego apartamentu w Watykanie
„Luksusowy biskup” miał ślubować ubóstwo, a przeniósł się z willi, do 200-metrowego apartamentu w Watykanie Fot. Medienmagazin pro / http://www.flickr.com/photos/41251841@N08/7823977618 / CC BY
Po aferze z 2013 roku, „luksusowy biskup” musiał przenieść się ze swojej willi do Watykanu, by odnowić przyrzeczenie ubóstwa. Na miejscu jednak zamieszkał w 200-metrowym apartamencie niedaleko słynnego placu Piazza Navona.

Luksusowy biskup” Limburga Franz-Peter Tabartz-van Elst, został odwołany ze stanowiska w 2013 roku, kiedy wyszedł na jaw koszt remontu jego prywatnej willi, wynoszący 31 mln euro. Biskup został przeniesiony do Watykanu, gdzie miał odpokutować swoje winy i ponownie ślubować ubóstwo. Jednak z doniesień włoskich mediów wynika, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a biskup zaliczył miękkie lądowanie.

Bp. Tabartz-van Elst został bowiem jednym z delegatów do Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, wobec czego otrzymał służbowe mieszkanie, którym jest 200-metrowy penthouse, wyposażony w ogromny taras z widokiem na Rzym. Apartament zlokalizowany jest także w bardzo prestiżowej okolicy – znajduje się około stu metrów od placu Piazza Navona oraz w niedalekim sąsiedztwie pięciogwiazdkowego, prestiżowego hotelu „Raphael”.

Przypomnijmy, że rozrzutność „luksusowego biskupa” wywołała w 2013 roku skandal w Niemczech. Z relacji tamtejszych mediów wynikało, że koszt renowacji posiadłości opiewał na 31 mln euro i została ona wyposażona m.in. w wartą 15 tysięcy euro wannę oraz kosztujący 25 tysięcy euro stół konferencyjny. Duchowny miał także zafundować sobie prywatną kaplicę, płacąc za jej wybudowanie 2,9 mln euro.
Źródło: The Italian Insider

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...