Skandal w Wielkiej Brytanii. Studia, seks, głowa martwej świni i... David Cameron

David Cameron miał w młodości oddawać się nieprzyzwoitym zabawom w bractwie studenckim.
David Cameron miał w młodości oddawać się nieprzyzwoitym zabawom w bractwie studenckim. Drop of Light / Shutterstock.com
Burzliwe życie studenckie premiera Davida Camerona nie jest tajemnicą od dawna, ale najnowsze doniesienia na jego temat chyba przekroczyły granicę tolerancji Brytyjczyków. Lider Partii Konserwatywnej miał w czasie studiów na Oxfordzie brać udział w imprezach. Jedną z zabaw było wkładanie przyrodzenia do odciętego łba zabitej świni, co ujawnia inny polityk, z którym znają się od lat.

W Wielkiej Brytanii wybuchła "świńska afera". Bulwarówka "Daily Mail" napisała o zbliżającej się książce Lorda Ashcroft. To były polityk Partii Konserwatywnej, który przegrał wewnętrzną rywalizację z Davidem Cameronem. W ramach zemsty napisał książkę o byłym premierze, w której ujawnia niewygodne szczegóły z młodości obecnego premiera.

Według Ashcrofta w czasach studenckich Cameron brał udział w ekstrawaganckich imprezach swojego bractwa studenckiego. Jednym z obrzędów miało być wkładanie przyrodzenia do świńskiego łba. Przyszły polityk miał to robić pod wpływem marihuany (do palenia której już kiedyś się przyznał), a nawet kokainy.

Dowodem zajścia ma być zdjęcie, które ma któryś z konserwatywnych deputowanych, jednak nie zgodził się go upublicznić. Książka napisana przez polityka i dziennikarkę Isabel Oakeshott ukaże się na rynku w październiku, a wtedy na pewno "piggate" wróci. Na razie otoczenie Camerona nie komentuje rewelacji.


Mimo tego afera rozlewa się po mediach, a przede wszystkim po serwisach społecznościowych. Ale komentują ją nie tylko internauci, ale też poważne tytuły, takie jak "The Guardian". Internetowe wydanie dziennika prowadzi nawet relację na żywo, w której podaje kolejne komentarze i informacje na temat występków premiera.

Źródło: "The Daily Mail"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...