Na tym ujawnionym nagraniu John Lennon naśmiewa się z niepełnosprawnych. Fani legendy są w szoku

Lennon pośmiertnie zawiódł swoich fanów.
Lennon pośmiertnie zawiódł swoich fanów. screen z YouTube
W latach 60-tych nikogo to nie oburzyło. W programie telewizyjnym "It Was Alright In The 1960s" - emitowanym przez Channel 4, przedstawiono fragment koncertu The Beatles z początków ich kariery. Widać na nim Johna Lennona, który udaje upośledzonego.

Lennon wykrzywia twarz i dłonie, próbuje klaskać. Nie ma wątpliwości, że naśmiewa się z osób, które są upośledzone umysłowo i niepełnosprawne ruchowo. Po programie, w którym wyemitowano historyczny fragment koncertu, w internecie zawrzało.

Niektórzy fani zespołu stwierdzili, że zachowanie Lennona jest przykre do tego stopnia, że nagranie trudno obejrzeć do końca. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest obraźliwe. Na komentarzach użytkowników mediów społecznościowych się nie skończyło.
Po latach, zachowanie Johna potępiła rzeczniczka fundacji na rzecz osób opóźnionych umysłowo - brytyjskiej Mencap, Lorainne Bellamy. – Oglądanie tego nagrania sprawiało mi ból. Czasy się zmieniły, ale nadal jest wiele do zrobienia, zanim ludzie uświadomią sobie, iż osoby opóźnione umysłowo mają takie same nadzieje, marzenia i uczucia jak inni i należy im się taki sam szacunek – skomentowała.
John Lennon znany był ze swojego czarnego humoru. Gdyby żył, pewnie taka byłaby dziś jego linia obrony. Należy pamiętać, że 50 lat temu mniej rzeczy było uważane za obraźliwe, niż współcześnie. Oprócz tego Lennon dał się zapamiętać jako człowiek, który dążył do pokoju na świecie.

Źródło: The Independent
Trwa ładowanie komentarzy...