Dostęp do Facebooka dla wszystkich uchodźców – Zuckerberg chce współpracować w tej sprawie z ONZ

Szef Facebooka chce, aby uchodźcy mieli zapewniony dostęp do internetu. Jest w tej sprawie otwarty na współpracę z ONZ.
Szef Facebooka chce, aby uchodźcy mieli zapewniony dostęp do internetu. Jest w tej sprawie otwarty na współpracę z ONZ. Fot. catwalker / Shutterstock.com
Mark Zuckerberg chce aktywnie włączyć się w pomoc uchodźcom, o czym mówił podczas trwającej 70-tej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Chce, aby dostęp do internetu był zapewniony w obozach dla uchodźców, bowiem jego zdaniem jest to elementem dbania o „prawa człowieka”.


Dostęp do internetu – rozwój świata
Jak podaje forsal.pl, szef Facebooka spotkał się z biznesmenami oraz politykami, między innymi z Angelą Merkel, dzięki Forum Sektora Prywatnego, działającego przy ONZ. Jego inicjatywa, która ma być także sposobem na walkę na rzecz pokoju na świecie, jest jedną z kilku, które w ostatnim czasie pojawiły się ze strony znanych osobistości. Swój apel wystosował również Bono, lider U2, który mówi o potrzebie dostępu do internetu dla wszystkich, również najuboższych. Jest to według niego konieczne, aby świat mógł się rozwijać.

Jak jest w Polsce?
Wydawać by się mogło, że dla przeciętnego Polaka problem dostępu do internetu nie istnieje. Jednak jak pisaliśmy przed kilkoma dniami – aż 40 proc. wszystkich unijnych białych plam, czyli obszarów wiejskich pozbawionych dostępu do sieci, znajduje się w Polsce – sytuacja na szczęście ma ulec poprawie. Co ważne, Polska „zgodnie z unijnymi wymogami najpóźniej za 5 lat musi zapewnić dostęp do technologii internetu szerokopasmowego o prędkości 30 Mbps wszystkim swoim obywatelom.”

Źródło: forsal.pl

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"