W Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA większość widzi w napływie imigrantów szansę na rozwój. A co sądzą Polacy...?

Polskę imigranci omijają, ale Polacy i tak się ich boją.
Polskę imigranci omijają, ale Polacy i tak się ich boją. Fot OlegD / Shutterstock.com
Większość narodów, do ojczyzn których lgnie najwięcej uchodźców i imigrantów, ma przekonanie, iż imigracja tylko je wzmacnia - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez renomowane Pew Research Center. O wzmocnieniu państwa dzięki napływowi imigrantów jest przekonana większość Niemców, Brytyjczyków i Amerykanów, a także prawie połowa Hiszpanów i Francuzów. W badaniu są jednak też dane z omijanej przez imigrantów szerokim łukiem Polski...


I jak można się domyślać, opinie Polaków o wpływie imigracji na państwo są diametralnie inne od tych, które prezentują narody mające większą styczność z masową imigracją. W Polsce "obcych" zbyt wiele nie przybywa, ale inaczej niż Zachód, mieszkańcy naszego kraju w większości twierdzą, że imigracja jest niepotrzebnym ciężarem dla Rzeczpospolitej. Twierdzi tak aż 52 proc. Polaków, gdy zaledwie 24 proc. widzi w napływie imigrantów szansę na wzmocnienie państwa.

Gorzej te dane kształtują się tylko w Grecji, oraz we Włoszech, gdzie co dnia napływa nawet kilka tysięcy uchodźców i imigrantów. O zbytnim obciążeniu imigracją przekonanych było w badaniu Pew Research Center aż 70 proc Greków i 69 proc. Włochów. W obu państwach tylko 19 proc. obywateli widzi w napływie nowych obywateli szansę na rozwój.

Źródło: i100.independent.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...