Sposób na buraka. Po czymś takim już nigdy nie zaparkują na miejscu dla niepełnosprawnych

Co grozi za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych?
Co grozi za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych? Kadr z kanału na YouTube/Bird Strategy, Inc.
Jakiś czas temu na parkingu centrum handlowego widziałem wielką limuzynę rozstawioną w poprzek parkingu. Zajmowała dwa miejsca tuż przy wejściu. Pomijając fakt, że kierowca stanął jak burak, zablokował dwa miejsca dla niepełnosprawnych. Chyba nie muszę mówić, że był spory, łysy (wiem, stereotyp, ale tak było) i nie wyglądał ani trochę na niepełnosprawnego. A za szybką takiej informacji też nie widziałem. Znacie takie obrazki?


Rosyjska agencja PR-owa przy współpracy z fundacją Dislife stworzyła specjalne hologramy, które wyświetlają się na parkingu, gdy tylko ktoś zastawi miejsce dla niepełnosprawnych. Dla przykładu, w Rosji aż 30 proc. kierowców parkuje na nich, zupełnie nie zwracając na to uwagi.
W Polsce takich statystyk nie ma, ale sprawne oko zauważy, że w specjalnie wyznaczonych miejscach na pewno nie zawsze parkują tylko ci, którzy naprawdę tego potrzebują. I nie odstraszają kary, które w kwietniu zostały zwiększone. Za parkowanie na takiej "kopercie" bez uprawnień grozi 800 zł mandatu. Jeśli ktoś dodatkowo posługuje się sfałszowaną kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, musi dołożyć kolejne 200 zł. Za samo korzystanie z niej w sposób nieuprawniony grozi 300 zł.
Twórcy kampanii zamontowali na parkingach projektory, z których wyskakują hologramy osób niepełnosprawnych za każdym razem, gdy ktoś zaparkuje na ich miejscu. Kamery wykrywają, czy auto ma na szybie odpowiedni znaczek i jeśli go nie zarejestruje, obok samochodu pojawia się hologram. Zobaczcie reakcje ludzi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ