MEN wynegocjowało powrót drożdżówek do szkół. Teraz minister chce rozmawiać o kawie

Ze słów minister Kluzik-Rostkowskiej wynika, że drożdżówki będą mogły wrócić do oferty szkolnych sklepików
Ze słów minister Kluzik-Rostkowskiej wynika, że drożdżówki będą mogły wrócić do oferty szkolnych sklepików Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta
Bezpardonowa walka z tzw. śmieciowym jedzeniem, która trwa w polskich szkołach od początku września, zaczęła budzić pewne wątpliwości nawet w Ministerstwie Edukacji. Minister Joanna Kluzik-Rostkowska przyznała, że kierowane przez resort zdrowia działania poszły trochę za daleko. Dlatego minister edukacji podjęła negocjacje ws. przywrócenia w szkołach sprzedaży drożdżówek.


O drożdżówkach Kluzik-Rostkowska rozmawiała już z ministrem zdrowia Marianem Zembalą, który listę zabronionych produktów może zmienić w drodze rozporządzenia. Rokowania miały charakter nieformalny, ale minister edukacji zapewniła słuchaczy radia RMF FM, że sprawa drożdżówek została już załatwiona.

– Wynegocjowałam wczoraj z ministrem zdrowia powrót drożdżówek, będę negocjować również kawę – oświadczyła Kluzik-Rostkowska.

Szczegóły dotyczące powrotu drożdżówek będą ustalane po 6 października. Do tego czasu potrwa analiza uwag ws. walki ze śmieciowym jedzeniem, jakie do końca września mogli zgłaszać dyrektorzy szkół.
Z wypowiedzi minister edukacji wynika, że przedmiotem negocjacji z Ministerstwem Zdrowia będzie także kwestia solenia ziemniaków w szkolnych stołówkach. Kluzik-Rostkowska dała do zrozumienia, że żywiona przez resort zdrowia niechęć do soli poszła zbyt daleko. Być może podjęty zostanie także pomysł przywrócenia do sprzedaży białego pieczywa.

Na pewno, co Kluzik-Rostkowska stanowczo podkreśliła, do szkół nie wrócą chipsy i batoniki. – Rozumiem, że nie ma miejsca na to, żeby wrócić do tego, co było. Chipsom mówimy "nie" – oznajmiła minister edukacji.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"