Kaczyński gra zdrowiem w sprawie uchodźców. „Są już objawy pojawienia się chorób typu cholera i dyzenteria"

Kaczyński gra zdrowiem w sprawie uchodźców. „Są już objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych: cholera i dyzenteria”
Kaczyński gra zdrowiem w sprawie uchodźców. „Są już objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych: cholera i dyzenteria” Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W poniedziałek Jarosław Kaczyński odbył spotkanie z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości w Makowie Mazowieckim, na którym mówił m.in. o sprawie przyjęcia przez Polskę uchodźców. W swoim wystąpieniu odwoływał się między innymi do kwestii zdrowotnych i do pojawienia się przypadków zachorowań na cholerę i dyzenterię.


Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu podniósł najpierw kwestię przyjęcia do Polski 100 tys. muzułmanów. Zastanawiał się czy istnieją jakieś porozumienia odnoszące się do tej sprawy. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości głos w tej sprawie powinien zabrać minister zdrowia, ze względu na to, że „to są także kwestie związane z różnego rodzaju niebezpieczeństwami w tej sferze (zdrowotnej – red.)”.

– Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które (...) nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne – mówił Kaczyński – To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować, ale sprawdzić trzeba – podkreślił prezes PiS.

Źródło: TVN 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Watchmen" to telewizyjne wydarzenie na miarę "Czarnobyla". Ale serial HBO wkurzył Amerykę
MamaDu 0 0Szkolne konkursy plastyczne to farsa. Psycholożka opisała jeden z nich i się zaczęło...
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Rodzina patchworkowa - czy warto się w to pakować? Każdego dnia sprawdzam to na własnej skórze
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem