Kukiz'15 i Platforma Obywatelska po 15 proc. w sondażu. Młodzi stawiają na system i antysystem

Kukiz'15 i Platforma Obywatelska po 15 proc. w sondażu. Młodzi stawiają na system i antysystem
Kukiz'15 i Platforma Obywatelska po 15 proc. w sondażu. Młodzi stawiają na system i antysystem Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
CBOS opublikował sondaż polityczny, który pokazuje sympatie ludzi młodych. Gdyby to oni mieli zdecydować o wyniku wyborów, doszłoby do ciekawej sytuacji. Na najwięcej punktów mogłyby liczyć rządząca Platforma Obywatelska i antysystemowe ugrupowanie Pawła Kukiza.

Najnowszy sondaż polityczny przygotowany przez CBOS informuje, że Platforma Obywatelska i ugrupowanie Pawła Kukiza zdobyłyby po 15 proc. głosów młodych Polaków. Osoby w wieku 18 -24 lata nieco rzadziej głosowałyby na Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 11 proc. głosów. Zaledwie 5 proc. oddałoby swój głos na partię KORWiN.

Tylko 3 partie wchodzą do Sejmu
"Prawdziwe" sondaże, czyli obrazujące nastroje pełnego przekroju polskiego społeczeństwa pokazują, że do Sejmu weszłyby tylko trzy partie, z PiS-em na czele. Tym razem partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 36 procent głosów i wyprzedziła PO o 12 punktów procentowych. Wyniki październikowego badania TNS Polska są jednak interesujące nie ze względu na rywalizację dwóch największych graczy, lecz to, co dzieje się za ich plecami.

Poza PiS i PO próg wyborczy przekroczył tylko komitet Kukiz’15, który zdobył 6 procent głosów. Wszystkie pozostałe ugrupowania znalazły się pod kreską, o czym informuje portal TVN24. Zjednoczona Lewica, PSL i Nowoczesna Ryszarda Petru zdobyły po 4 procent. Partia KORWiN była od nich gorsza o 1 punkt procentowy.


W porównaniu do rezultatów sondażu wrześniowego poparcie dla PiS spadło o 2 punkty. Poparcie dla PO wzrosło zaś o 1 punkt. Wyniki uwzględniają odpowiedzi ankietowanych, którzy „zdecydowanie” bądź „raczej” chcieli wziąć udział w wyborach. Łącznie było to 63 procent respondentów. 9 procent nie potrafiło określić, czy weźmie udział w głosowaniu.

Źródło: Rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...