Od badań do komercjalizacji. Jesteśmy partnerem międzynarodowej konferencji

Fot. Shutterstock
W poniedziałek praktycy i teoretycy komercjalizacji wyników badań spotkają się w Sejmie na międzynarodowej konferencji organizowanej przez posłankę Joannę Fabisiak. Całodniowe spotkanie pod patronatem byłego premiera Jerzego Buzka jest poświęcone wprowadzaniu na rynek odkryć naukowych.


W konferencji wezmą udział zarówno urzędnicy administracji, jak i przedstawiciele biznesu i nauki. W tej pierwszej grupie będą między innymi zastępca dyrektora NCBR Leszek Grabarczyk, wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski oraz ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki. Nauka to profesor Tomasz Ciach z Politechniki Warszawskiej. Biznes reprezentować będzie grupa inwestorów z Kanady, Paweł Tynel z Ernst&Young, oraz Zygmunt Grajkowski..
INNPoland objęło patronat nad konferencją. Jej uczestnicy rozmawiać będą między innymi o:

- międzynarodowej współpracy Polski na rzecz innowacyjności
- działaniach Ministerstwa Nauki w tym celu
- możliwych drogach urynkowienia wynalazków dla polskich naukowców
- ochronie własności intelektualnej w Polsce i Kanadzie
- źródłach i formach wsparcia innowacyjności w Polsce

Zaplanowano także panel pod prowokacyjnym tytułem: Dlaczego biznes nie inwestuje w innowacje w Polsce. Oto pełny program konferencji:

Konferencję organizuje poseł Joanna Fabisiak z Platformy Obywatelskiej. W zeszłym roku jej aktywność doprowadziła do przyjęcia ustawy o uwłaszczeniu naukowców. To prawo ma wielkie znaczenie dla wszystkich pracowników uczelni, którzy chcą rozwijać wspólnie z biznesem swoje naukowe odkrycia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł: