Mariusz Trynkiewicz weźmie ślub. Chce się ożenić z 30-letnią warszawianką

"Dziennik Łódzki" twierdzi, że Mariusz Trynkiewicz chce się ożenić
"Dziennik Łódzki" twierdzi, że Mariusz Trynkiewicz chce się ożenić Fot. mat. WUSW
W ubiegłym roku Mariusz Trynkiewicz zakończył odbywanie kary 25 lat więzienia, na którą skazano go za zabicie czterech chłopców. Teraz 53-letni Trynkiewicz przebywa w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie, gdzie chce się ożenić.

O planowanym ślubie z młodszą o ponad 20 lat warszawianką napisał „Dziennik Łódzki”, który zauważył, że jeśli Trynkiewicz faktycznie się ożeni, to będzie mógł przyjąć nazwisko małżonki. Na razie morderca nie podejmował w tej sprawie żadnych kroków.

– Nie wpłynęła do nas informacja o chęci zmiany nazwiska w związku z zawieraniem związku małżeńskiego – powiedział urzędnik gostynińskiego magistratu. „Dziennik Łódzki” przypomniał, że podczas pobytu w więzieniu pedofil usiłował przyjąć panieńskie nazwisko matki. Na zmianę nazwiska nie otrzymał jednak zgody.

Pomimo odbycia kary 25 lat pozbawienia wolności Trynkiewicz wciąż przebywa w miejscu odosobnienia. W Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie umieścił go sąd, uznając, że morderca w dalszym ciągu jest niebezpieczny dla otoczenia.

W 1989 roku Trynkiewicz został skazany na karę śmierci. Jeszcze w tym samym roku Sejm PRL ogłosił amnestię, na mocy której wyroki śmierci zostały zamienione na karę 25 lat pozbawienia wolności.

źródło: „Dziennik Łódzki”
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...