Ostrzeżenie Jarosława Kaczyńskiego: Każdy, kto się nie sprawdza, może być odwołany

Jarosław Kaczyński podkreśla, że po wygraniu wyborów "o zemście nie może być mowy"
Jarosław Kaczyński podkreśla, że po wygraniu wyborów "o zemście nie może być mowy" Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta
Podczas czwartkowej konwencji PiS Jarosław Kaczyński przedstawił członkom swojej partii zasady, według których należy sprawować władzę. Po wygraniu wyborów politycy PiS powinni m.in. odrzucić uzasadnioną niekiedy chęć dokonania zemsty. – Będziemy egzekwować prawo, dążyć do prawdy, ale o odwecie, o zemście nie może być mowy – podkreślił Kaczyński.


Przemawiając podczas konwencji PiS, Kaczyński zastrzegł, że niektóre osoby mają prawo do żywienia emocji skłaniających do przeprowadzenia odwetu, ponieważ zostały dotkliwie skrzywdzone. Niemniej „o zemście nie może być mowy”.

Najważniejszą z wymienionych przez prezesa PiS zasad jest zasada nominowania na stanowiska zgodnie z kompetencjami. – Nasze nominacje będą nominacjami na próbę. Każdy, kto się nie sprawdza, może być odwołany – oświadczył Kaczyński.

Były premier zaznaczył również, że sprawujący władzę muszą odznaczać się uczciwością. Ich podstawową motywacją do prowadzenia działalności publicznej nie może być zaś chęć zarabiania pieniędzy. Z tym wiąże się kolejna zasada – zasada odrzucania lobbistycznych nacisków. – O każdym takim akcie musimy informować władze Sejmu, władze klubu, instytucje rządowe – zaznaczył były premier.
Ponadto sprawujący władzę powinni być pracowici i sumienni. – Polska niech się bawi, ale ludzie władzy muszą pracować – oznajmił Kaczyński, który podkreślił jednocześnie kluczową rolę lojalności i zgodnej współpracy na rzecz osiągnięcia wspólnego celu, czyli pomyślności Polski.

– Musimy być drużyną, współpracować ze sobą. wiedzieć, że każdy powinien być na tym odcinku, na którym ma być najbardziej przydatny i że te miejsca mogą się zmieniać. Ktoś może być przydatny tu, a później gdzieś indziej – powiedział Kaczyński.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...