Co Kaczyński robił nocą w Pałacu Prezydenckim? Drugie tajne spotkanie prezesa z Dudą

Duda i Kaczyński wolą rozmawiać nocą?
Duda i Kaczyński wolą rozmawiać nocą? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Z wtorku na środę szef Prawa i Sprawiedliwości odwiedził głowę państwa – nie wiadomo dlaczego panowie spotkali się akurat nocą. Spekuluje się jednak, że wizyta o nietypowej porze ma związek z kandydaturą Beaty Szydło na premiera.


W środę oficjalnie ogłoszono, że to właśnie ona ma stanąć na czele Sejmu – taką decyzję dzień wcześniej podjął komitet polityczny zwycięskiej partii. Podczas spotkania ustalono również, że Kaczyński i jego najbliżsi współpracownicy poprowadzą rozmowy z prezydentem. Te zaś mają dotyczyć powołania nowego rządu.

Według ustaleń "Newsweeka", polityk wykorzystał to upoważnienie natychmiast i udał się do Pałacu Prezydenckiego. Gazeta w rozmowie z członkiem partii poznała domniemany powód nocnej wizyty. – Ustalenie między prezesem a Beatą [Szydło] jest takie, że ona zostaje premierem, ale on ustala skład rządu – stwierdził.

Warto przypomnieć, że Jarosław Kaczyński już wcześniej widział się późną porą z Andrzejem Dudą. Ostatnim razem to jednak prezydent odwiedził prezesa PiS. Pisaliśmy w naTemat, że spotkali się w jego domu na warszawskim Żoliborzu, co również jest owiane tajemnicą.


Źródło: Newsweek


Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...