IBM ostrzega cudzoziemców przed marszem narodowców. Firma obawia się rasistowskich incydentów

Uczestnicy ubiegłorocznego Marszu Patriotów
Uczestnicy ubiegłorocznego Marszu Patriotów Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
11 listopada ulicami Wrocławia przejdzie Marsz Patriotów, którego uczestnicy będą wyrażać swoje przywiązanie do polskości oraz upamiętniać bohaterów narodowych. W związku z planowaną manifestacją wrocławski oddział firmy IBM… wydał ostrzeżenie dla pracujących w nim obcokrajowców.

O poczynionym ostrzeżeniu powiedziała „Gazecie Wyborczej” Agnieszka Koizumi, rzecznik prasowa IBM Wrocław. Firma obawia się, że niektóre z niepodległościowych manifestacji mogą mieć charakter rasistowski. Dlatego zaleciła cudzoziemcom, by 11 listopada nie pojawiali się w centrum miasta.

IBM zatrudnia we Wrocławiu m.in. Nigeryjczyków, Tunezyjczyków i Turków. Jeden z cudzoziemców zaznaczył podczas rozmowy z „Wyborczą”, że w trakcie ubiegłorocznego Narodowego Święta Niepodległości pracował w domu, ponieważ bał się wyjść na ulicę.

Koizumi dodała, że ostrzeżenie jest potrzebne, ponieważ część cudzoziemców nie zdaje sobie sprawy z możliwych zagrożeń.

– Wielu z nich święto niepodległości kojarzy się z wesołym eventem, gdzie można się bawić i tańczyć, ponieważ tak się celebruje podobne rocznice w ich krajach. Nie wiedzą, że mogą mieć nieprzyjemności – wyjaśniła rzecznik wrocławskiego oddziału IBM.

Marsz Patriotów został zgłoszony we wrocławskim ratuszu w połowie października. Manifestacja rozpocznie się 11 listopada o godzinie 17:00. Za organizację marszu odpowiada m.in. Narodowe Odrodzenie Polski.

Tradycyjnie, po raz szósty, ulicami Wrocławia przejdzie Marsz Patriotów. Zgodnie z przepisami, zawiadomienie o...

Posted by Marsz Patriotów on 15 październik 2015


źródło: Wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...